Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2017-10-23/

Projekto seminaras moksleiviams bendradarbiaujant su KTU Ekonomikos ir verslo fakultetu

Įkeldami nuotrauką, pasidalindami post‘u, išsiųsdami žinutę, nežinome kaip toli internete ji gali pasklisti, ką įžeisti, kam pakenkti, dažnai nepagalvojame kiek ta žinutė ar paviešinta nuotrauka gali įtakoti asmens įvaizdžio kūrimui ar asmeninių duomenų apsaugai.

Todėl Saugesnio interneto projekto vykdytojai bendradarbiaudami su KTU Ekonomikos ir verslo fakultetu šių metų spalio 19 d. organizavo jaunuoliams aktualų renginį „Asmens duomenų apsauga. Žalingas ir neteisėtas turinys el. erdvėje“.  Renginys buvo skirtas 7-10 klasių moksleiviams.

Renginio metu mokiniai supažindinti su Saugesnio interneto veiklomis, pakviesti prisijungti ir aktyviai dalyvauti projekto jaunimo forumo veiklose (daugiau apie proejtko jaunimo fotumą skaityti ČIA), supažindinti su asmeninių duomenų saugos principais, galimais asmeninių duomenų praradimo atvejais, patyčių internete bei privatumo pažeidimo grėsmėmis.

Renginio metu mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje apie galimas ir tinkamas arba netinkamas nuotraukas viešinimui internete, atlikinėjo praktines užduotis. Daugelis mokinių susimąstė ar tikrai socialiniuose tinkluose skelbdami informaciją galvoja apie saugą, apie tai, kiek žmonių gali matyti, skaityti, komentuoti tai ką jie rašo.

Vadovaujantis 2013/2014 m. tarptautinio mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo duomenimis, kas penktas 11-15 metų paauglys Lietuvoje patiria patyčias virtualioje erdvėje. „Vaikų linijos“ skambučių ir laiškų statistika taip pat rodo, kad elektroninės patyčios – viena dažniausių grėsmių, su kuriomis vaikai ir paaugliai susiduria internete. Todėl renginio metu mokiniai  susidomėję klausėsi praktinių patarimų kaip išvengti arba stabdyti patyčias, jei su jomis susiduriama artimoje aplinkoje.

Visi renginio dalyviai sutiko su mintimi, kad “lauke vienas ne karys”, todėl su grėsmėmis ir patyčiomis elektroininėje erdvėje, turi būti kovojama kompleksiškai ir prie vaiko psichologinės gerovės turi prisidėti visa jį supanti aplinka.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.