Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2016-12-02/

Draugiško interneto zona parodoje MOKYKLA 2016

Norime kartu pasidžiaugti, kad šiais metais parodoje dalyvavo 107 įmonės ir švietimo įstaigos iš Lietuvos, Estijos, Norvegijos ir Vengrijos. Parodoje surengta daugiau kaip 180 renginių ir užsiėmimų. Bendras parodų MOKYKLA 2016 ir VAIKŲ ŠALIS 2016 lankytojų skaičius – 18580. Į parodą MOKYKLA šiais metais atvyko daugiau nei 170 mokytojų ir mokinių grupių iš visos Lietuvos.

Viena iš parodos dalyvių – Saugesnio interneto projekto komanda – į Draugiško interneto zoną spręsti kryžiažodžių, rebusų ir kitų įdomių užduočių kvietė ir jaunesnius, ir vyresnius parodos lankytojus: mokytojus, mokinius, jų tėvelius ir senelius. Vyresniųjų klasių mokiniai aktyviai sprendė gyvenimiškų situacijų, susijusių su saugiu ir atsakingu elgesiu internete, uždavinius, noriai dalijosi savo patirtimi, susidomėję teiravosi, kur gali kreiptis patarimo ar pagalbos susidūrus su netinkamu elgesiu internete. Ir žinoma, tiek mažesnius, tiek didesnius džiugino projekto įvairios dovanėlės ir prizai!

Visos parodos metu lankytojai taip pat galėjo susipažinti su projekto partneriais – informavimo ir mokymo centrų, pagalbos bei karštosios linijų veiklomis.

Parodoje taip pat vyko ir renginys „Saugus internetas – saugi mokyklos bendruomenė“, kurį vedė Saugesnio interneto projekto lektorės I. Kupčiūnienė, J. Pigulevičienė ir T. Kriliuvienė ir jų padėjėjai – Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos 9–10 klasių mokiniai. Asta Buinevičiūtė, ITC Tarptautinių tinklų skyriaus vedėja, kalbėjo apie galimybę tapti Saugesnio interneto ambasadoriais mokyklose. Tai bus pedagogai, ieškantys būdų sutelkti mokyklos bendruomenę užtikrinant saugią elektroninę erdvę mokiniams, apsaugoti jaunimą nuo interneto pavojų mokymosi ir laisvalaikio metu. Renginio metu dalyviai dalyvavo interaktyviose veiklose, dirbo grupėse, dėliojo „Grėsmių internete matricą“, atliko užduotis internete.

Kaip ir kasmet, parodoje siekėme DAR KARTĄ atkreipti jaunimo dėmesį į internete slypinčius pavojus ir kiekvieno iš mūsų galimybes kurti geresnį ir saugesnį internetą. Kviečiame ir toliau naudotis žiniomis įgytomis Draugiško interneto zonoje! Nepamirškime, kad geresnis ir saugesnis internetas – tai ne jo greitis ar blokavimų programų gausa, ne draudimas naršyti ar bendrauti socialiniuose tinkluose, bet sąmoningas ir atsakingas naudojimasis interneto teikiamomis galimybėmis bei gebėjimas vertinti randamą turinį.

Mokinių įspūdžiai

2016 m. lapkričio 26 dieną Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos Informatikos akademijos nariai ir keletas mokytojų vyko į parodą „Mokykla be sienų 2016“. Parodoje mokytojai ir mokiniai savanoriavo renginyje „Saugus internetas – saugi mokyklos bendruomenė“, skirtame būsimiems saugesnio interneto ambasadoriams mokyklose. Gimnazistų darbas buvo labai įdomus. Susiskirstę į komandas ir naudodami iPad planšetes akademijos nariai kartu su mokytojais ir jaunimu dėliojo „Grėsmių internete matricą“ ir aprašymus prie kiekvieno žmogaus profilio nuotraukų. Kiekvienoje komandoje dalyvavo po du akademijos narius, kurie ir buvo komandų konsultantais. Pasibaigus paskaitai visi akademijos nariai už pagalbą renginyje buvo apdovanoti. Pačioje parodoje buvo daug įdomių dalykų – nuo inžinerijos ir robotikos stebuklų iki 3D spausdintuvų ir virtualiosios realybės. Visi nariai mėgavosi įvairiomis parodos metu vykusiomis pramogomis: pasivažinėjimu riedžiu, eksperimentų stebėjimu, lepinimųsi šmaikščiomis dovanėlėmis ir kt. Visi, ir Informatikos akademijos nariai, ir su jais keliavusios mokytojos, ilgai prisimins šią kelionę į Vilnių.

Agnė Menšikovaitė ir Gabrielė Girdvainytė, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos mokinės

Parodoje taip pat savanoriavo ir 8 Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai:

Julija Lebedeva, Viktorija Drazdauskaitė, Gabija Kurkulytė, Veronika Šumilova, Algirdas Griška (Vilniaus Žirmūnų gimnazija); Domantė Lyškutė (Panevėžio 5-oji gimnazija); Karolis Simanavičius, Danielius Žukauskas (Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija).

„Dalyvavau „Mokykla be sienų 2016“ parodoje. Labai patiko, daug bendravome su jaunimu, kvietėme juos prisijungti prie mūsų forumo. Bendraamžiai buvo draugiški, ne vienas susidomėjo ir paklausė, kur gali prisijungti prie SIJF. Man tai pridėjo savanoriavimo patirties ir žinių apie saugesnį internetą.“ Veronika Šumilova

„Buvo labai smagu prisijungti prie SIJF ir kartu padėti skleisti apie jį žinią bei bandyti įtraukti kuo daugiau jaunimo į šią smagią ir naudingą veiklą. Klausydama savo bendraamžių pasakojimų ir pati nemažai sužinojau! Taip pat labai gerus prisiminimus paliko ir pats kolektyvas, kuris buvo labai draugiškas, šiltas ir mielai priėmė į savo būrį :).“ Gabija Kurkulytė

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.