Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2016-11-30/

Jaunimo koordinatoriai diskutavo konferencijoje „Asmeninis jauno žmogaus gyvenimas virtualioje erdvėje“

2016 m. lapkričio 10 dieną iš visos Lietuvos sugužėjo Jaunimo koordinatoriai, dirbantys su 14–29 metų amžiaus jaunimu, į Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės ir darbo apsaugos ministerijos surengtą konferenciją „Asmeninis jauno žmogaus gyvenimas virtualioje erdvėje“.

Mokslinių tyrimų išvadas apie jaunų žmonių naudojimosi socialiniais tinklais privalumus ir trūkumus pristatė Vilniaus universiteto doc. dr. Vilmantė Pakalniškienė. Socialiniai tinklai turi nenuginčijamų pranašumų:

  • palengvina ir pagreitina jaunimo bendravimą;
  • praplečia pažįstamųjų, bendraminčių ir draugų ratą;
  • naudingi tiek laisvalaikiui (žaidimai), tiek darbui (mokymai, patirties dalijimasis).

Tačiau mokslininkai pastebi ir jaunimo bendravimo socialiniuose tinkluose trūkumų:

  • atšąla žmogiški santykiai;
  • išsivysto baimė praleisti įvykius FoMO (angl. fear of missing out);
  • įvairios grėsmės (privatumo pažeidimai, elektroninės patyčios, netinkamas turinys), kurias nagrinėja projekto SAUGESNIS INTERNETAS JAUNIMO FORUMAS.

V. Pakalniškienės pranešimo išvadose buvo pažymėta, kad „Saugumo (internete) turi būti mokoma“.

Psichologines temas pristatė „Vaikų linijos“ psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė pranešime „Vaikai ir paaugliai virtualioje erdvėje: galimos grėsmės bei suaugusiųjų vaidmuo padedant su jomis tvarkytis“.

Techninius aspektus „Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose, internete?“ pristatė Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento Interneto priežiūros skyriaus vedėjas Vilius Nakutis.

Gerąja darbo patirtimi iš Saugesnio interneto jaunimo forumo veiklos su 14–18 metų jaunimu pasidalijo Saugesnio interneto jaunimo koordinatorė Jūratė Drazdauskienė ir vieną iš jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo formų – HAKATONĄ – pristatė Rita Šukytė iš asociacijos „Langas į ateitį“.

Diskusijoje taip pat dalyvavo sėkmingos tinklaraštininkės Monika ir Dovilė, kurios žadėjo pasidalyti tinklaraščio kūrimo gudrybėmis su Saugesnio interneto jaunimo forumo nariais. Susipažinkite su teigiamo turinio tinklaraščiu nukaip.lt.

Daugiau skaitykite čia.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.