Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2015-03-16/

SID 2015 rezultatai

Prabėgo jau mėnuo nuo Saugesnio interneto dienos, tad siūlome kartu prisiminti renginį ir pasidžiaugti jo rezultatais! Šiemet Saugesnio interneto dieną šventėme vasario 10 d. Lietuvos edukologijos universitete, kur į nacionalinę konferenciją „Saugesnio interneto centro veiklos iššūkiai ir rezultatai“ šįkart kvietėme mokytojus, socialinius pedagogus, psichologus, ugdymo įstaigų vadovus ir kitus specialistus, kuriems aktuali vaikų ir jaunimo saugumo internete tema.

Konferencijos metu Saugesnio interneto centro Lietuvoje partneriai – Švietimo informacinių technologijų centras, LR Ryšių reguliavimo tarnyba, VšĮ „Vaikų linija“ ir asociacija „Langas į ateitį“ – pristatė savo veiklą ir geriausius jos pavyzdžius, sukurtas metodines priemones.

Konferencijos pranešimus galite rasti čia.

Konferencijos pirmąją dalį pabaigė tyrimo apie saugesnio interneto centro veiklos poveikį visuomenės informuotumui pristatymas. Visą tyrimo ataskaitą galite rasti čia.

Konferencijoje dalyvavo apie 150 pedagogų ir kitų specialistų, kuriems konferencija suteikė daugiau žinių ar informacijos, kur kreiptis pagalbos, kur ieškoti medžiagos veikloms su mokiniais. Viliamės, kad Saugesnio interneto centrui ir kitąmet pavyks surengti dar įdomesnį ir naudingesnį tarptautinės Saugesnio interneto dienos renginį.

Saugesnio interneto dienos proga vyko ne tik nacionalinė konferenciją, bet ir visą vasario 9 – 14 d. savaitę vyko kiti SID renginiai, kuriuose dalyvavo dar daugiau žmonių. Vieni iš jų – tai renginiai bibliotekose, kuriuos inicijavo asociacija „Langas į ateitį“ kartu su bendrove TEO. Jų metu bibliotekose buvo galima atlikti žinių patikrinimo testus, dalyvauti pamokose apie saugų internetą, žiūrėti šviečiamuosius filmus. Ši iniciatyva sulaukė apie 10 tūkst. dalyvių 350 bibliotekų filialuose visoje Lietuvoje: miestuose, miesteliuose ir kaimiškose vietovėse.

Vasario 9 – 13 d. Saugesnio interneto centro draugas profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia!?“ antrą kartą prisijungė prie Saugesnio interneto dienos ir ėmėsi iniciatyvos, kurios metu mokyklos galėjo kviestis į svečius specialistus, dirbančius ar kitaip susijusius su saugumu internete. Iniciatyvoje dalyvavo 107 mokyklos, į kurias savo žiniomis pasidalinti vyko 24 specialistai iš skirtingų su IT susijusių įmonių.

Visi norintys tap pat galėjo jungtis ir žiūrėti tiesioginius internetinius seminarus (angl. webinars) „Geros ir saugios interneto svetainės sukūrimo vadovas“, „E. nusikalstamumo raida“, „Kaip padidinti Jūsų asmeninį ir šeimos saugumą naudojantis mobiliuoju internetu“. Seminarus organizavo asociacija „Langas į ateitį“, o pranešėjais būti pakvietė atstovus iš LITNET KTU techninio centro, VšĮ „Baltijos kibernetinio saugumo forumo“, UAB „Bitė Lietuva“. Seminarus stebėjo apie 3 tūkst. žmonių mokyklose ir bibliotekose.

Bene daugiausia dalyvių – mokinių ir mokytojų – sulaukė iniciatyva „Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“. Saugesnio interneto centras kvietė mokytojus registruoti pačių organizuotas. Renginius registravo net 132 mokytojai. Iš viso jų Lietuvos mokyklose buvo surengta apie 150. Tai buvo ir pamokos, ir varžytuvės, ir viktorinos, ir klasės valandėlės, ir diskusijos ir daugybė dar įvairiausių veiklų. Į veiklas įsitraukė 87 Lietuvos mokyklos iš 31 rajono. Aktyviausiai dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Utenos, Jonavos ir Kėdainių rajonų mokyklos.

Aktyviausiais mokytojų, rengusių Saugesnio interneto dienos renginius savo mokyklose, kolektyvais galėtų pasidžiaugti Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija, Kauno statybininkų rengimo centras, Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla, Šiaulių profesinio rengimo centras, Panevėžio rajono Velžio gimnazija, Utenos Dauniškio gimnazija, Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinė mokykla, Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla.

Taip pat norėtume pasidžiaugti ir paminėti mokytojus, kurie į šias veiklas sugebėjo suburti beveik visą mokyklos bendruomenę:

 • Jūratė Gadeikienė (Vilniaus Antakalnio progimnazija);
 • Vaida Rutkauskaitė (Vilniaus Viršuliškių mokykla);
 • Svetlana Sčastnaja (Eitminiškių vidurinė mokykla);
 • Dovilė Rudokaitė, Jurgita Urbė, Genia Kudinov (Kauno statybininkų rengimo centras);
 • Deimantė Lingytė (Kauno „Paparčio“ pradinė mokykla);
 • Rita Baltaduonienė (Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokykla);
 • Dalia Kukenienė (Panevėžio rajono Velžio gimnazija);
 • Giedrė Jurelytė (Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija);
 • Rūta Gudavičienė (Jonavos rajono Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla);
 • Nomeda Urbonavičienė (Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla);
 • Daiva Kačinskienė (Klaipėdos rajono Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija);
 • Giedrė Sudniutė, Asta Adiklienė, Gražina Žalienė (Utenos Dauniškio gimnazija);
 • Lina Adomaitienė (Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinė mokykla);
 • Vijolė Glebauskienė (Kėdainių rajono Šėtos gimnazija);
 • Liudmila Norkaitienė (Jurbarko rajono Eržvilko gimnazija);
 • Dangira Klimienė (Molėtų pradinė mokykla);
 • Renata Kiburienė (Rokiškio rajono Pandėlio pradinė mokykla);
 • Eglutė Karakienė (Lazdijų mokykla – darželis „Kregždutė);
 • Agnė Kauzonienė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija);
 • Vladas Budvytis (Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija).

Ačiū Jums ir visiems, prisidėjusiems prie Saugesnio interneto dienos veiklų ir iniciatyvų. Tikimės, kad kitąmet Jūs taip pat aktyviai dalyvausite, atrasite, išmoksite naujų dalykų ir savo gerąja patirtimi dalinsitės su kolegomis ir mokiniais!

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.