Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2014-12-10/

Pristatome Saugaus interneto tyrimą

Švietimo informacinių technologijų centras, vykdydamas Europos Komisijos Saugesnio Interneto programos projektą, atliko sociologinį poveikio vertinimo tyrimą. Šio tyrimo tikslas — įvertinti projekto „Saugesnis internetas“ poveikį visuomenės informuotumui. Gauta informacija padėjo nustatyti respondentų susidūrimo su informacijos saugumo pažeidimais atvejus ir patirtą žalą, įvertinti interneto keliamas grėsmes vaikams ir atlikti projekto „Saugesnis internetas“ vertinimą.

Apklausoje dalyvavo 2 289 respondentai – 806 paauglių ir jaunimo atstovai (14-18 metų), bei 1 483 suaugusieji. Į analizę nebuvo įtraukti tie asmenys, kurie nurodė nesinaudojantys internetu.

Apklausoje pagrindinis dėmesys skirtas dažniausiems pažeidimams, patirtai žalai, potencialioms grėsmėms bei apsaugos būdams.

Dažniausias saugumo pažeidimas, su kuriuo tenka susidurti paaugliams ir jaunimui, yra kompiuterių virusai. Daugiau nei pusė respondentų taip pat yra susidūrę su nepageidaujamais elektroniniais laiškais. Tik 11 proc. respondentų nėra susidūrę su jokias saugumo pažeidimais internete.

Du pagrindiniai saugumo pažeidimų tipai, su kuriais susiduria suaugusieji, yra kompiuterių virusai ir nepageidaujami elektroniniai laiškai (angl. spam). Su jais yra atitinkamai susidūrę 69 ir 53 proc. apklausoje dalyvavusių suaugusiųjų.

Kviečiame susipažinti su šio tyrimo rezultatais ir jų analize. Saugaus interneto tyrimo ataskaitą rasite čia.

Daugiau tyrimų rasite čia.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.