Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2014-12-09/

„Saugau ir kuriu Lietuvą“ varžytuvės paskatino pradinukus sužinoti daugiau apie saugų internetą

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija jau ketvirtus metus organizuoja Vilniaus miesto 3 klasių mokinių varžytuves „Saugau ir kuriu Lietuvą“. Varžytuves inicijavo pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Lina Venskutė ir pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Lina Tamulėnienė. Šių metų varžytuvės buvo siejamos su saugesniu internetu. Mums talkino Draugiško iprojekto „Saugesnis internetas“ koordinatorė Natalija Ignatova. Renginio metu padėjo Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos 7b klasės mokiniai.

Varžytuvėse rungtyniavo trečiokų komandos iš Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos, Vilniaus Vaduvos darželio-mokyklos, Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos, Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos ir Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos. Komandas vertino varžytuvių komisija: Jurgita Petrauskaitė, Natalija Ignatova, Jūratė Mackonienė.

Varžytuvių metu komandos prisistatė ir karuselės būdu atliko šešias užduotis (kiekvienai užduočiai atlikti buvo skiriamos trys minutės):

  • išspręsti testą ir sužinoti, ar trečiokai moka saugiai elgtis internete;
  • apskaičiuoti matematinę dėlionę ir sudėti Draugiško interneto logotipą – meškiuką;
  • šlankstyti peliuką – juk kompiuteriams dažnai reikia pelių;
  • įrašyti trūkstamus žodžius tekste – tinkamai vartoti kompiuterines sąvokas;
  • interneto tinkle sužvejoti virusus ir nurodyti antivirusines programas;
  • sukurti kuo saugesnį slaptažodį.

Komandoms atlikus visas užduotis komisija skaičiavo balus. Mokiniai, laukdami rezultatų, žaidė dėmesį lavinančius žaidimus ir prisiminė, kaip taisyklingai sėdėti prie kompiuterio, kokios informacijos apie save negalima platinti ir kaip išvengti pavojų internete (http://bit.ly/1wbwJlC, http://bit.ly/1w8X0SR, http://bit.ly/1z2jLb9)

Visi dalyviai džiaugėsi varžytuvių akimirkomis ir buvo apdovanoti prizais, padėkos raštais. Šių metų varžytuvių nugalėtojai – Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos trečiokų komanda „Tuskulėniukai“.

Daugiau apie projektą „Saugesnis internetas“ svetainėje www.draugiskasinternetas.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.