Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2014-02-18/

Interneto vartotojai palyginti mažai dėmesio skiria saugumui socialiniuose tinkluose

Dauguma interneto naudotojų mano, kad reikia papildomai rūpintis saugumu internete. Tik 6 proc. yra įsitikinę, kad internetas yra pakankamai saugus. Norėdami apsisaugoti, internautai daugiausia pasikliauja antivirusinėmis programomis, tačiau mažiau rūpinasi privatumu socialiniuose tinkluose. Tai parodė TEO užsakymu bendrovės „Norstat LT“ atliktas reprezentatyvus Lietuvos interneto vartotojų tyrimas.
 
Vartotojai palyginti mažai dėmesio skiria socialiniams tinklams: savo privatumą ir asmens duomenis juose saugo šeši iš dešimties besinaudojančiųjų internetu. Tik kas trečias interneto vartotojas saugumo sumetimais internete vengia skelbti savo nuotraukas ir vaizdo įrašus.
 
Tarp vyresnių klasių moksleivių ir studentų vos vienas iš dešimties, norėdamas būti saugus internete, neskelbia savo nuotraukų ir vaizdo įrašų. Be to, kas ketvirtoje šeimoje apie saugų elgesį internete su vaikais nėra kalbamasi.
 
Apklausa atskleidė, kad didžioji dalis vartotojų, norėdami saugiai naršyti internete, pasikliauja antivirusine programa. Tai populiariausia saugumo priemonė, ja naudojasi aštuoni iš dešimties internautų.
 
Bendrovės TEO interneto saugumo ekspertų vertinimu, vartotojai turėtų daugiau dėmesio skirti savo elgesiui internete ir privatumui saugoti. Tyrimo duomenys rodo, kad vartotojai labiau rūpinasi kompiuterinės įrangos saugumu ir žymiai mažiau dėmesio skiria asmens duomenų ir privatumo apsaugai.
 
„Moksleiviai ir kiti interneto vartotojai aktyviai naudojasi naujausiomis socialinių tinklų galimybėmis: dalinasi nuotraukomis, vaizdo įrašais internete, tačiau ne visada žino, kaip išsaugoti privatumą. TEO, kaip didžiausia šalyje interneto paslaugų teikėja, rūpinasi saugiu naujųjų interneto technologijų naudojimu. Dalijamės naujausiomis žiniomis ir kuriame tam skirtas paslaugas,“ – teigia „Saugesnio interneto“ projekte dalyvaujančios bendrovės TEO generalinis direktorius Kęstutis Šliužas.
 
Siekdami atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugaus elgesio internete svarbą, TEO darbuotojai organizuoja susitikimus su šalies mokyklų bendruomenėmis. Jų metu diskutuojama apie tai, kokie pavojai gali tykoti internete ir kaip jų išvengti. Bendrovė taip pat prisideda rengiant edukacinę medžiagą šia tema.
 
TEO privatiems interneto klientams taip pat teikia paslaugą „Interneto apsauga“, kuri saugo kompiuterius nuo virusų ir įsilaužimų, šnipinėjimo programų. Ji taip pat užtikrina saugų naršymą, naudojimąsi socialiniais tinklais, el. bankininkyste, el. prekybos svetainėmis bei leidžia tėvams valdyti internete vaikų praleidžiamą laiką ir jų naršomus puslapius.
 
Apie TEO LT, AB
TEO teikia integruotas telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugas Lietuvos gyventojams ir verslui. Ilgametę patirtį telekomunikacijų versle turinti bendrovė itin didelį dėmesį skiria paslaugų kokybei ir klientų poreikiams. Daugiau nei 88 proc. TEO akcijų valdo telekomunikacijų bendrovė „TeliaSonera AB“. TEO akcijomis prekiaujama „NASDAQ OMX Vilnius“ vertybinių popierių biržoje.
 
Daugiau informacijos
Lina Rimkutė-Žičkė, TEO Išorinės komunikacijos grupės vadovė
Tel. (8 5) 236 71 03, mob. tel. 8 686 42 57 8, el. paštas lina.rimkute-zicke@teo.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.