Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2014-02-11/

Kurkime geresnį internetą kartu! 2014 m. Saugesnio interneto diena

Šiandien tinklai Insafe ir INHOPE (Europos Saugesnio interneto centrų tinklas ir Tarptautinė interneto karštųjų linijų asociacija) jau vienuoliktą kartą švenčia Saugesnio interneto dieną – Europos Komisijos Saugesnio interneto programos iniciatyva, skirta kasmet prisiminti ir paskatinti kurti geresnį ir saugesnį internetą mūsų vaikams ir jaunimui. Pirmą kartą vykusi 2004 metais Saugesnio interneto diena tapo didžiuliu renginiu, pasiekiančiu 6 pasaulio kontinentus, daugiau nei 100 pasaulio šalių, 28 Europos Sąjungos šalis. 2014 metų Saugesnio interneto dienos tema – „Kurkime geresnį internetą kartu“. Kaip ir kasmet tikimasi, kad ją kartu švęs vaikai, jaunimas, tėvai, globėjai, mokytojai, verslo ir politikos atstovai ir kartu kurs geresnį internetą visiems, ypač vaikams ir jaunimui.
 
Kiekvienais metais tinklas Insafe kuria daugybę centralizuotų išteklių, tarp jų ir Saugesnio interneto dienos vaizdo reportažą, ir Saugesnio interneto dienos rinkinį mokykloms. Be to, kasmet vyksta daugybė smagių renginių ir veiklų, skirtų šiai dienai paminėti ir paskatinti domėjimąsi problemomis, su kuriomis susiduria tinklas Insafe ir visi kiti interneto naudotojai. Sužinokite, kokie Saugesnio interneto renginiai vyksta Lietuvoje bei atsisiųskite išteklius iš Draugiško interneto svetainės.
 
Saugesnio interneto dieną taip pat bus pristatyti Europos geriausio interneto turinio vaikams konkurso nugalėtojai, kurie buvo apdovanoti Briuselyje, Europos Komisijos rengtos apdovanojimų ceremonijos metu. Šių apdovanojimų tikslas yra populiarinti jau sukurtą kokybišką turinį, skirtą 4–12 metų vaikams, ir skatinti tokio naujo turinio kūrimą, kuris suteiktų galimybę jaunimui internete mokytis, žaisti, tyrinėti ir išrasti. 2013 metais konkursas vyko 26 šalyse, nacionalinių konkursų laimėtojai varžėsi dėl europinio apdovanojimo. Laimėtojai buvo išrinkti iš 1100 dalyvių.
Europos Komisijos viceprezidentė Neelie Kroes, atsakinga už skaitmeninę programą ir naujos strategijos kūrimą geresniam internetui kurti pripažįsta, kad kiekvienas yra atsakingas už savo pareigas: „Turime judėti į priekį kartu: vaikų saugumas – tai bendradarbiavimas, ne konkuravimas. Tai geriausias būdas užtikrinti geresnį internetą vaikams.“ Ji taip pat pridėjo: „Tikiuosi, kad Saugesnio interneto dienos metu ir vėliau mes galėsime suteikti geresnį internetą vaikams: vietą, pilną smagaus, kūrybingo, ugdomojo tinklo Insafe koordinatorė Janice Richardson apie kampaniją kalbėjo: „Per keletą metų Saugesnio interneto diena tapo išskirtiniu įvykiu saugumo internete kalendoriuje ir pasaulinės svarbos veikla. Šių metų tema „Kurkime geresnį internetą kartu“ norime pabrėžti vaidmenį, kurį VISI privalome atlikti kurdami geresnę aplinką internete. Mes taip pat siekiame pademonstruoti, kokios puikios bendradarbiavimo veiklos jau yra vykdomos – tarp vaikų ir jaunimo, jų globėjų ir mokytojų, verslo ir politikos atstovų, tam, kad geresnis internetas taptų realybe.“
 
Dėl išsamesnės informacijos galite rašyti
Janice Richardson, tinklo Insafe koordinatorė
ir Sarah Sumpter, interneto turinio specialistė
+32 2 790 7575
 
Insafe ir INHOPE
Pagal Europos Komisijos Saugesnio interneto programą tinklai Insafe ir INHOPE bendradarbiauja, kad galėtų užtikrinti saugesnį internetą, skatinti saugų, atsakingą vaikų, jaunimo ir jų šeimų naudojimąsi internetu ir mobiliaisiais įrenginiais bei aptikti ir pašalinti nelegalų interneto turinį.
Daugiau informacijos rasite tinklų Insafe arba INHOPE interneto svetainėse (Insafe: www.saferinternet.org ir INHOPE: www.inhope.org)
 
Saugesnio interneto diena yra dalis pasaulinės veiklos, vykdomos partnerių, populiarinančių saugesnį ir geresnį internetą. Ji yra organizuojama tinklų Insafe ir INHOPE pagal Europos Komisijos Saugesnio interneto programą. Daugiau informacijos: www.saferinternetday.org.
 
Nuoroda į viceprezidentės Kroes Saugesnio interneto dienos vaizdo pranešimą:
http://www.youtube.com/watch?v=KZpb14rn2Ow&list=PLoseHN_EcQW-LzcI4k4KDoOEDlJRA9-9T&feature=share&index=4

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.