Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2012-12-07/

Svetainės „YouTube“ ugdymo išteklių vadovas

2005 m. JAV sukurta svetainė YouTube greitai tapo populiari visame pasaulyje.  Milijonai žmonių visame pasaulyje galėjo rasti įvairių filmukų, žiūrėti ir dalintis jais bei bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio.

Kiekviena dieną svetainėje YouTube patalpinama 72-jų valandų trukmės vaizdo medžiagos ir sulaukiama 4 milijardų peržiūrų. Čia kiekvienas randa kažko įdomaus, pavyzdžiui, jaunimas – muzikinių vaizdo klipų, mokytojai – įvairių ugdymo priemonių.

Svetainės YouTube komanda, norėdama užtikrinti lankytojų saugumą, pristatė keletą naujų įrankių.
Šiame straipsnyje rasite trumpą šių naujų ir senesnių priemonių apžvalgą, kuri padės mokytojams saugiai naudotis svetaine YouTube  pamokose.

Taisyklės, netinkamas turinys ir saugumas

Svetainė YouTube pristato tokias saugumo priemones:

  • Bendruomenės taisykles, nurodančios naudotojams, kaip jie turėtų elgtis naudodamiesi svetainėje YouTube ir kokios pasekmės laukia, jei nebus laikomasi šių taisyklių.
  • Galimybę pranešti apie netinkamą ar nelegalų turinį.
  • Papildomą informaciją taip pat teikia Saugumo ir Pagalbos centrai, padedantys naudotojams spręsti problemas, su kuriomis susiduriama internete.

Skaitmeninio pasaulio pilietybė

Šiais metais svetainės YouTube komanda pradėjo programą „Skaitmeninio pasaulio pilietybė“, kuri skirta mokiniams nuo 13 metų amžiaus. Programa sukurta padėti mokytojams mokyti šių temų:

  • Svetainės  YouTube politika ir saugumas                  
  • Kaip pranešti apie netinkamą turinį svetainėje YouTube
  • Kaip apsaugoti savo privatumą internete
  • Kaip būti atsakingu svetainės YouTube bendruomenės nariu
  • Kaip būti atsakingu skaitmeninio pasaulio piliečiu

Programą sudaro 10 interaktyvių pamokų. Kiekvienai pamokai pateikiamas ir mokytojo vadovas, kuriame visa informacija apie pamoką pateikta „žingsnis po žingsnio“. Pamokų trukmė nuo 5 iki 50 minučių, o turinys paprastai pritaikomas prie mokytojų ir mokinių poreikių.  Šiais ištekliais taip pat gali namuose naudotis ir mokinių tėvai.
Susipažinti su naujovėmis galite čia: www.google.com/edu/youtube/curric

Svetainė YouTube mokykloms

Šis įrankis suteikia mokykloms galimybę naudotis svetainės YouTube paslaugomis saugioje aplinkoje. Mokytojai ir mokyklos administracija gali prisijungti prie bet kokio tipo vaizdo medžiagos, tačiau mokiniai prisijungimo galimybės neturi - jie gali tik žiūrėti svetainėje YouTube EDU esančią vaizdo medžiagą ar tą medžiagą, kuri buvo patalpinta jų mokyklos. Paieškos galimybės yra atitinkamai apribotos, o galimybė rašyti komentarus – išjungta.
Žiūrėkite čia: www.youtube.com/schools

Svetainė YouTube mokytojams

Rasite šimtus švietimo standartus atitinkančių vaizdo siužetų, suskirstytų pagal dalyką ir klasę. Šie vaizdo siužetai yra sukurti mokytojų ir skirti mokytojams, tam kad būtų galima daugiau laiko skirti mokymui ir mažiau laiko medžiagos paieškoms.
Žiūrėkite čia: www.youtube.com/teachers

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.