Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2012-12-07/

Socialinė kampanija „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje”

Socialinė kampanija „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje” atkreips dėmesį į vaikų
bendravimo virtualioje erdvėje pavojus.

Paramos vaikams centras š.m. gruodžio 4 d. pradeda vykdyti socialinę kampaniją apie vaikų saugumą internete „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“. Šia socialine kampanija siekiama atkreipti dėmesį į vaikų bendravimo virtualioje erdvėje bei susitikimų realiame gyvenime pavojus. Kampanija skirta vaikams, paaugliams ir suaugusiems.

Remiantis naujausio tarptautinio tyrimo duomenimis (EU Kids Online, 2010),  Lietuvos vaikai yra aktyvūs interneto vartotojai. 86% tyrime dalyvavusių vaikų turi prieigą prie interneto ir juo naudojasi. Remiantis šio tyrimo rezultatais, daugiau nei 50 procentų Lietuvos vaikų bendrauja internetu su žmonėmis, kurių realiame gyvenime nepažįsta ir beveik ketvirtadalis apklaustų Lietuvos vaikų nuo 9 iki 16 m. amžiaus ėjo pasimatyti su internetiniais „draugais“.

Socialinės kampanijos idėją  palaiko aktorius, dainininkas, laidos „Lietuvos Tūkstantmečio vaikai“ vedėjas Dominykas Vaitiekūnas. Anot jo, būnant viešu asmeniu tenka būti atsargiam socialiniuose tinkluose bei stebėti savo privatumo nustatymus. Su šiomis grėsmėmis susiduria tiek vaikai, tiek suaugusieji.  „Manau, kad kuo daugiau vaikas skirs laiko virtualiam, o ne tikram bendravimui, tuo sudėtingiau jam bus formuoti darbo, šeimyninius ir asmeninius santykius realiame gyvenime“, sako Dominykas Vaitiekūnas.

„Iš tiesų internetas, socialiniai tinklai dabar patenka į ilgą sąrašą rizikos veiksnių, su kuriais susidūria vaikai ankstyvoje vaikystėje ir paauglystėje. Šia kampanija norime atkreipti suaugusių ir vaikų dėmesį, kad virtualiojoje erdvėje „gyvena” tie patys žmonės, kaip ir realybėje, ir čia galioja tokios pačios grėsmės, tik apie jas mažiau kalbama”, sako Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė.

Kampanijai „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“ yra parengti video, audio klipai, plakatai ir skrajutės, atnaujintas internetinis puslapis www.vaikystebesmurto.lt. Kampanijos metu vaikai ir jų tėvai sužinos, su kokias pavojais susiduriama internete ir kaip saugiai bendrauti internetu. Paramos vaikams centro parneriai Lenkijos nevyriausybinė organizacija „Nobody‘s Children Foundation“ panašią kampaniją sėkmingai įgyvendino Lenkijoje 2004 m. ir leido ją adaptuoti ir įgyvendinti Lietuvoje.

Daugiau informacijos: Indrė Mačiūnė, Paramos vaikams centras, indre@pvc.lt, +370 611 43567

Viešoji įstaiga Paramos vaikams centras
Public institution Children Support Centre
Latvių g. 19A, LT-08113 Vilnius
Tel. (8 5) 271 5980, Mob. 8 611 43 567, Faks. (8 5) 271 5979
El. p.
pvc@pvc.lt
Interneto svetainė www.pvc.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 2463277 a.s. LT39 7300 0100 0006 4344

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.