Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2012-11-16/

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena

2012 metų lapkričio 16 dieną Jungtinės Tautos, įgyvendindamos Tolerancijos principų deklaraciją, priimtą 1995 metų lapkričio 16 dieną, mini Tarptautinę tolerancijos dieną. Deklaracijoje teigiama, kad tolerancija tai – pasaulio kultūrų, išraiškos formų ir buvimo žmogumi supratimas, vertinimas ir gerbimas.

Šiais metais minima Tolerancijos principų deklaracijos penkioliktoji sukaktis. Be daugelio kitų dalykų, Deklaracija taip pat teigia, kad tolerancija – tai nei privilegija, nei abejingumas. Tolerancija pripažįsta universaliąsias žmogiškąsias vertybes ir pamatines kitų laisves. Žmonės iš prigimties yra skirtingi, ir tik tolerancija gali užtikrinti mišrių bendruomenių kiekviename pasaulio kampelyje išlikimą.

Šiuo metu, kai riba tarp internetinio ir realiojo pasaulių yra labai trapi, tapo labai svarbu skatinti toleranciją internete. Tolerancijos ugdymo tikslas – kovoti su veiksniais, keliančiais baimę ir atskirtį, ir padėti jaunimui ugdytis gebėjimus savarankiškai, kritiškai ir pagrįstai mąstyti. Mūsų pasaulio religijų, kalbų, kultūrų ir etninių grupių įvairovė nėra priežastis konfliktui, tai lobis, praturtinantis mūsų visuomenę.

Būkime tolerantiški ir gerbkime vieni kitus!

Daugiau informacijos rasite čia.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.