Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2012-11-09/

Įspūdžiai iš Saugesnio interneto forumo Briuselyje

Idėjos. Įspūdžiai. Draugai. Taip galėčiau apibendrinti savo kelionę į Saugesnio interneto ir jaunimo forumą Briuselyje spalio 15–19 dienomis. Kelionė man suteikė galimybę patobulėti įvairiose srityse: labai daug diskutavome apie šiuolaikinio gyvenimo problemas internete, apie mitus, kurie gali susidaryti kalbant apie saugų internetą, daug sužinojau, išmokau sklandžiau reikšti savo mintis.

Idėjos

Viso susitikimo metu nagrinėjome saugesnio interneto temą. Pradėjome nuo diskusijų. Jų metu nusprendėme, kad svarbiausios temos jaunimui yra jų internetinė tapatybė, privatumas internete ir internetinio pasaulio atspindys realiajame. Tuomet kūrėme filmukus, kuriuose išreiškėme savo nuomonę minėtomis temomis. Kūrimo procesas vyko Europos mokyklų tinklo „ateities klasėje“, todėl rezultatas buvo tikrai įdomus. Vėliau forumo metu panaudojome šias savo idėjas diskutuodami su suaugusiais žmonėmis ir, mano nuomone, padėjome jiems aiškiau suprasti, ko iš tikrųjų norime iš interneto. Paskutinę forumo dieną surengėme apklausą, norėdami sužinoti, kokie yra suaugusiųjų lūkesčiai ir pastebėjome, jog, nors ir buvo keletas skirtumų, pagrindiniai klausimai išlieka beveik tokie patys: privatumas ir reputacija internete.

3.jpg

Įspūdžiai

Didžiausių įspūdžių suteikė diena, praleista „ateities klasėje“. Čia turėjome galimybę naudotis naujausiomis technologijomis: kūrėme elektroninius komiksus ant interaktyvaus darbastalio, filmavome filmukus naudodamiesi profesionaliomis programomis ir specialia įranga. Labai įdomu buvo išbandyti ypatingą filmavimo būdą, kuris leidžia naudoti bet kokią nuotrauką, videoklipą ar prezentaciją kaip foną. Diena, praleista šioje klasėje, buvo nuostabi. Taip pat nustebino puikus saugesnio interneto forumo veiklos organizavimas, nes tokiame dideliame renginyje anksčiau neteko dalyvauti. Mokiniai galėjo laisvai reikšti savo mintis diskusijų su pranešėjais, įvairių institucijų atstovais tėvais bei mokytojais metu. Be to, tam buvo paskirtas „Twitter“ srautas, kuris buvo gyvai rodomas viename iš didžiosios salės ekranų.

Draugai

Pirmą vakarą susipažinau su savo kambario draugu iš Maltos. Buvo įdomu sužinoti apie jo gimtąją šalį, palyginti ją su Lietuva. Vėliau vyko labai įdomūs „Ledų laužymo“ užsiėmimai, kurių metu turėjau galimybę bendrauti su bendraamžiais iš įvairių šalių. Pastebėjau, kad mūsų visų gyvenimas internete panašus, bet yra ir keletas skirtumų:  paaugliai Lietuvoje dažniau naudojasi „Facebook“ socialiniu tinklu nei „Twitter“, pasaulio naujovės greičiau pasiekia paauglius iš Vakarų Europos, o jų internetinių draugų ratas platesnis, siekiantis net Jungtines Amerikos Valstijas, Rytų šalis ir pan.

2.jpg

Patirtimi apie saugų naudojimąsi internetu tikiuosi pasidalinti su bendraamžiais, aktyviai dalyvaudamas projekto „Saugesnis internetas“ renginiuose.

Edmundas Riškus
Kuršėnų Pavenčių mokykla

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.