Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2012-05-04/

„Saugesnio interneto akademija 2012“ tęsiasi!

Jau nuo 2009 m. bendrovė TEO LT, AB kartu su projekto „Saugesnis internetas“ vykdytojais Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centru (ITC) ir Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) organizuoja „Saugesnio interneto akademiją“ ir skleidžia moksleiviams ir mokytojams saugesnio interneto idėjas. Paskaitų metu moksleiviai mokomi saugiai naudotis internetu ir išvengti galimų jo grėsmių – el. patyčių, virtualaus priekabiavimo, priklausomybės nuo interneto.

Šiais 2012 metais „Saugesnio interneto akademijos“ turas suplanuotas 12 Lietuvos miestų. Pamokos jau vyko Vilniuje, Rokiškyje, Kaune, Utenoje, Jonavoje, Panevėžyje, Kėdainiuose, Marijampolėje, Šiauliuose, ir Plungėje. Dar planuojamos Tauragėje (05.08-05.10), Mažeikiuose (05.15-05.17) bei Klaipėdoje (05.22-05-25), todėl vis dar norintys nepraleisti progos aplankyti ir išgirsti naudingos informacijos saugaus interneto klausimais suskubkite registruotis į pamokas. Pamokų lektoriai atidiems dalyviams yra paruošę prizinių staigmenų, o visiems išklausiusiems pamokas specialius RRT, ŠMM, ITC ir TEO „Saugesnio interneto akademijos“ diplomus.

Džiugu, kad šiuo metu jau surengta daugiau nei 130 paskaitų, kuriose dalyvavo daugiau nei 3000 moksleivių ir mokytojų!!!

Keletas organizatorių atsakymų į pamokų klausytojų užduodamus klausimus:

1. Kuo šiųmetė „Akademija“ ypatinga?  Kuo ji skiriasi nuo anksčiau vykdytos?

Ankstesniais metais Akademijos susitikimai vykdavo TEOBUSE.  Šiais metais paskaitos vyksta TEO Klientų aptarnavimo skyriuose ar net Centrinėje būstinėje.  Dalis paskaitų vyksta miestų savivaldybėse (Rokiškis, Kėdainiai); Utenoje savivaldybė pasiūlė paskaitas skaityti moderniausioje Lietuvoje A. ir M. Miškinių bibliotekoje. Džiaugiamės, kad miestų, rajonų laikraščiuose ir interneto portaluose pasirodo straipsniai ar reportažai apie Akademiją; moksleiviai ir mokytojai savo apsilankymą Akademijos paskaitose aprašo savo mokyklų tinklalapiuose. 

2. Kaip keičiasi Akademijos paskaitų turinys?

Šis projektas – didesnio tarptautinio projekto INSAFE dalis, tad kiekvienais metais jo organizatoriai stengiasi į interneto saugumo klausimus pažvelgti kiek kitu kampu.  Šių metų tema – „Suvienykime kartas – saugiai atskleiskime skaitmeninį pasaulį kartu!” – leidžia atskleisti vaikų ir tėvų partnerystę mokantis saugiai naudotis internetu, mokytis tiek atsakomybės, tiek pasitikėjimo. Per ankstesnių metų susitikimus surinkome mokytojų nuomones, vertinimus ir pasiūlymus, tad galėjome pateikti tokią paskaitų programą, kuri labiausiai atitinka mokytojų lūkesčius.  Šiais metais itin daug dėmesio socialiniams tinklams:  ne paslaptis, kad vaikai dažnai nesuvokia, kam gali būti panaudota socialiniuose tinkluose skelbiama jų asmeninė informacija.  Kita aktuali tema – netinkamos nuotraukos internete, kurios dažnai išprovokuoja patyčias.  Taip pat aptariame būdus apsisaugoti nuo elektroninių patyčių. Su vyresniųjų klasių moksleiviais kalbamės ir apie tai, kaip netinkama informacija internete gali sukliudyti darbo paieškoms, kaip atpažinti priklausomybės nuo interneto ir kompiuterio požymius.

3. 130 paskaitų per 11 savaičių:  tai daug ar mažai?

Manome, kad labai daug.  Palyginimui – tiek daug paskaitų dar nebuvo surengta.  Pavyzdžiui, 2011 m. per keturis mėnesius buvo surengta kiek daugiau nei 100 paskaitų. O juk planuojama, kad iki mokslo metų pabaigos Saugesnio interneto akademija dar važiuos į Tauragę, Mažeikius, Klaipėdą...

4. ką apie Akademiją mano dauguma klausytojų?

Mes sukūrėme anoniminę anketą, kur mokytojai įvertina, kokios temos buvo aktualios, kaip jie vertina vienus ar kitus paskaitų aspektus.   Malonu, kad mokytojai negaili gerų žodžių vertindami tiek temų ir medžiagos aktualumą, tiek TEO lektorių darbą. Norime maloniai paprašyti užpildyti anketą  tų klausytojų, kurie visgi buvo mūsų pamokose, tačiau praleido anketą!

„Saugesnio interneto akademijos“ organizatoriai pasibaigus turui po Lietuvą  pažada pasidalinti visais įspūdžiais, nuomonėmis ir džiugiomis akimirkomis su Jumis!

1.jpg2_1.jpg

SĖKMĖS ir laukiame Jūsų dar vyksiančiose paskaitose!

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.