Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2012-02-24/

Skelbiami konkurso „Saugesnio interneto diena 2012 mano mokykloje“ nugalėtojai!

Saugesnio interneto dienos 2012 m. minėjimo proga buvo paskelbtas jau tradicija tapęs projekto konkursas „Saugesnio interneto diena 2012 mano mokykloje“!

Konkurso tikslai: 

 • Skatinti Lietuvos mokyklų susidomėjimą tarptautine „Saugesnio interneto" programa ir atkreipti jų dėmesį į vaikų apsaugą nuo pavojų, tykančių virtualioje erdvėje;
 • Atkreipti mokyklų dėmesį, kad organizuojant bet kokią veiklą mokykloje gali būti įtraukiama visa bendruomenė: tėveliai, senoliai ar kt.; 
 • Skatinti mokinius saugiai ir atsakingai naudoti informacines ir komunikacines technologijas;
 • Įtraukti kuo daugiau mokyklų į „Saugesnio interneto" programą ir skatinti prisidėti švietėjiškomis veiklomis;

1.jpgKonkurso organizatoriai mano, kad tikslai pasiekti su kaupu, nes mokyklų aktyvumas yra didelis ne tik dalyvaujant programos renginiuose, bet ir organizuojant savus. Šiais metais konkursui pateikta 21 renginių aprašymas, kurių priedai – įvairi vaizdinė medžiaga, pateiktys ar kurti video filmukai.

Renginių aprašymai buvo vertinami pagal kriterijus:

 • Renginio idėjos originalumas ir novatoriškumas;
 • Programos 2012 m. temos ir šūkio „Suvienykime kartas – saugiai atskleiskime skaitmeninį pasaulį kartu!” atskleidimas;
 • Renginio organizatorių kūrybiškumas;
 • Meniškumas;
 • Renginio aprašymo išsamumas, technologinis apipavidalinimas.

Konkurso vertinimo komisija atrinko 3 mokyklas, kurių aprašymai geriausiai ir labiausiai atitiko konkurso vertinimo kriterijus ir verti pagrindinių konkursų prizų ir 3 mokyklas, kurios gaus paguodos prizus (sąsiuvinius arba užrašų knygeles). Prizus aprašymų rengėjai galės skirti mokiniams labiausiai prisidėjusiems prie renginių organizavimo jų mokykloje.

SVEIKINAME pagrindinių prizų nugalėtojus:

 • Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinę mokyklą (aprašymą atsiuntė Dalia Mockuvienė, socialinė pedagogė)

  Mokyklos renginio aprašymas:

  • Mūsų mokyka tradiciškai, jau trečius metus mini saugesnio interneto dieną. renginiai vyks visą vasario mėnesį. Kadangi šių metų šūkis - „Suvienykime kartas – saugiai atskleiskime skaitmeninį pasaulį kartu“ todėl į saugesnio interneto dienos mano mokykloje renginius įjungėme visą mokyklos bendruomenę: mokinius, jų tėvus, senelius, mokyklos darbuotojus. Taip pat ir Kūlupėnų seniūnijos žmones.

  Skaityti pilną renginio aprašymą

  Žiūrėti renginio pateiktį

 1. Raseinių „Kalno“ vidurinė mokyklos Katalikiškos dvasios skyrių (aprašymą atsiuntė pradinių klasių mokytoja Liuba Vaigauskienė ir 3 mokiniai (3b klasė, 8-10 metų))

  Mokyklos renginio aprašymas:

  • Saugesnio interneto dienos paminėjimui ruošėmės iš anksto: apgalvojome veiklos planą, užduotis, metodus, numatėme rezultatus. Mokiniai žaidė bendravimo žaidimą. Per 15 minučių jie turėjo rasti bent 2 klasės draugus, kurie mėgsta nurodytą veiklą internete ar yra patyrę nemalonumų. Burtų tvarka susidarė grupės, kurios informaciją pagal pateiktus klausimus renka grupės viduje ir sudaro diagramas. Jas pristato. Sužinojome, jog yra mokinių, kurie gavo grasinančio pobūdžio žinučių, laiškų.

  Skaityti pilną renginio aprašymą

  Žiūrėti renginio pateiktį

  Žiūrėti renginio video filmuką

 • Obelių darželį – mokyklą (aprašymą atsiuntė mokytoja Dalia Skeirienė)

  Mokyklos renginio aprašymas:

  • Saugesnio internato dienos paminėjimui vyko renginiai visą savaitę, o kulminacija Saugaus interneto pamoka vedama TEO. Vasario 7-14 dienomis vyko "Saugaus interneto diena 2011" renginiai etapais: 1. Virtualus pasaulis: nauda ir pavojai. Tinklapio www.draugiskasinternetas.lt peržiūra, čia esantys žaidimai. Peržiūra vyko kartu su tėveliais. Vėliau diskusija mokiniai-tėveliai-seneliai-mokytojai "Virtualaus pasaulio nauda ir pavojai". (Kokiuose tinklalapiuose aš dažniausiai lankausi? Kodėl?)

  Skaityti pilną renginio aprašymą darželio tinklapyje

  Žiūrėti renginio pateiktį

  Žiūrėti renginio nuotraukas

  SVEIKINAME paguodos prizų nugalėtojus:

 • Panevėžio „Vilties“ pagrindinę mokyklą (aprašymą atsiuntė informacinių technologijų mokytoja Saulė Musteikienė)

  Mokyklos renginio aprašymas:

  • Mokinių ir jų tėvelių apklausa „Internetas ir mano šeima“ (Tamo dienyne www.tamo.lt). Dalyvavo 227 mokiniai ir 137 tėvai. Ruošėme stendą „Saugesnis internetas“, mokinių plakatų parodą „Saugesnis internetas“. Vyko viktorina 6-oms klasėms „Saugesnis internetas“, kurioje komandos ne tik atsakinėjo į klausimus apie saugų internetą, ieškojo informacijos internete, bet ir pristatė plakatus „Kartos internete“, mokiniams buvo pristatyta apklausos „Internetas ir mano šeima analizė“, didžiausią vaikų dėmesį kreipiant į tai, kad ir seneliai paskatinti jaunimo gali rasti naudos internete. Komisiją sudarė 3-ų kartų atstovai: psichologas N. Ogintas (28 m.), informatikos mokytoja L. Nareckienė (45 m.) ir pavaduotoja N. Petuchovskaja (55 m.)

  Žiūrėti vykusios apklausos rezultatus

  Žiūrėti renginio nuotraukas

 • Lapių pagrindinę mokyklą (aprašymą atsiuntė mokyklos psichologė Jovita Šimkūnaitė ir informacinių technologijų mokytojas Lukas Šerpetauskas)

  Mokyklos renginio aprašymas:

  • 2012 m. vasario 7 diena - Saugesnio interneto diena Lapių pagrindinėje mokykloje. Mūsų renginio tema sutampa su šių metų projekto tema iš šūkiu „Suvienykime kartas – saugiai atskleiskime skaitmeninį pasaulį kartu!“. Akcijos tikslas - skatinti visų kartų atstovus drauge mokytis naudotis internetu, kviesti įvairaus amžiaus žmones atrasti saugų skaitmeninį pasaulį kartu.Mokykloje nuo pačio ryto vyko piešinių konkursas pradinukams ,,Draugiškas internetas“, vėliau piešinių paroda. Informacinių technologijų pamokose buvo diskutuojama įvairiais mokiniams aktualiais saugesnio interneto naudojimo klausimais. Mokykloje ilgosios pertraukos metu mokykloje vyko konkursas ,,Greičiausiai rašantis kompiuteriu mokinys“. Po pietų mokyklos aktų salėje vyko renginys tėveliams ir mokytojams.

  Skaityti pilną renginio aprašymą

  Žiūrėti renginio metu vykusią viktoriną

  Žiūrėti renginio nuotraukas

 • Vilniaus Taikos progimnaziją (aprašymą atsiuntė informacinių technologijų mokytoja Neringa)

  Mokyklos renginio aprašymas:

  • Saugesnio interneto dieną mokykloje minime jau antrus metus. Mokykloje minėjimas vyko trimis etapais. Pasiruošimas Saugesnio interneto dienai 2012, pasiruošimas Saugesnio interneto savaitėms vasario 6-10 d. ir vėliau refleksija – mokinių kūrybiniai darbai. Buvo kuriami šūkiai ir piešiami plakatai, skatinantys atkreipti dėmesį į saugumą bendraujant internete, atliekamas tyrimas, mokiniai namuose padedami tėvelių ruošė vaidinimus ir kūrė dainas, skirtas „SID 2012“, vėliau jas pristatydami IT pamokų metu.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.