Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2012-02-10/

Nacionalinės Saugesnio interneto vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų konferencijos „Saugiai atskleiskime ir pažinkime skaitmeninį pasaulį kartu!” atgarsiai

Internetas – tai galimybė mokytis, ieškoti informacijos, žaisti, bendrauti su žmonėmis, kai juos skiria tūkstančiai kilometrų, internetas – tai tarsi gyvastis pastoviai atsinaujinanti ir prisitaikanti prie realybės, internetas – tai tarsi užtaisas, kuris sprogdamas gali suteikti naujas žinias, džiaugsmą, o kartais ir liūdesį, nusivylimus ar pavojus.

Kiekvienais metais, jau nuo 2004 m. Europoje yra minima Saugesnio interneto diena. Šiais 2012 m. ši diena buvo minima daugiau nei 70 pasaulio šalių, 6 iš 7 žemynų.

Šių metų Saugesnio interneto projekto pagrindinis siekis – skatinti visų kartų atstovus drauge mokytis naudotis internetu, kviesti įvairaus amžiaus žmones atrasti saugų skaitmeninį pasaulį kartu. Todėl vasario mėn. 7 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ buvo organizuojama nacionalinė Saugesnio interneto vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų konferencija „Saugiai atskleiskime ir pažinkime skaitmeninį pasaulį kartu!”, kurios dalyviais tapo  skirtingų kartų atstovai: mokytojai, mokiniai, tėveliai ir senoliai.

Šiais metais konferencijos programa buvo sudėliota taip, kad kiekvienos veiklos metu renginio dalyviai nejučiomis galėjo pasitikrinti savo žinias interneto tematika. Jau renginio pradžioje, belaukiant visų dalyvių, kiekvienas atvykęs galėjo išbandyti UAB „Microsoft Lietuva“ interaktyvų saugaus interneto žaidimą su judesius atpažįstančiu „Kinect“ priedu. Žaidimą išbandė ir suaugusieji ir vaikai, daugelis net po kelis kartus, o surinkusieji daugiausiai taškų turėjo galimybę laimėti organizatorių prizus.

DSC_0813.jpg DSC_0814.jpg

Renginį pradėjo ir dalyvius pasveikino LR Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis ir LR ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis.

DSC_0665.jpgDSC_0656.jpg

Šokiu ir dainomis džiugino Panevėžio A. Bandzos vaikų globos namų auklėtiniai.

DSC_0636.jpgDSC_0650.jpg

Šmaikštusis renginio vedėjas Žygimantas Stakėnas neleido nei vienam dalyviui liūdėti. Renginio metu Doc. dr. Alfredas Laurinavičius, Mykolo Riomerio universiteto atstovas, pristatė atlikta tyrimą „ES VAIKAI INTERNETE“. Tai – palyginamasis Europos valstybių vaikų naudojimosi internetu tyrimas, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skiriamas su interneto naudojimu susijusiai rizikai ir saugumui. Tyrime nagrinėti tėvų išgyvenimai, auklėjimo būdai ir rūpinimasis jų vaikams internete kylančia rizika ir saugumu (daugiau apie tyrimą).

Vėliau renginio vedėjas kartu su projekto „Bibliotekos pažangai“ atstovu Mindaugu Raguočiu dalyvius pakvietė į „Proto kovas“. Šio žaidimo metu dalyviai turėjo galimybę parodyti savo žinias apie skaitmeninį pasaulį. Klausimai „kada buvo atrastas pirmasis kompiuteris“, „kokia interneto naršyklė šiuo metu yra populiariausia“, „kiek baitų turi 1 kilobaitas“ dalyvius privertė susikaupti ir pagalvoti.

DSC_0672.jpgDSC_0679.jpg

Dalyviai buvo išradingi ir šmaikštūs, o jų sugalvoti komandų pavadinimai kūrė pakilią nuotaiką: „Stop Acta“, „Ryšiukai“, „Pelytės“, „Taika“, „MinecraFteriai“, „Lazdynų meškiukai“, „Rožinės mergytės“ (rožytės), „SMS“ ir t.t. Žaidimo pabaigoje laimėtojai buvo apdovanoti šauniais organizatorių ir rėmėjų prizais.

Renginio metu projekto Saugesnis internetas partneriai ŸAsociacija „Langas į ateitį“ pristatė testą „Ar mokame apsaugoti save ir vaikus internete?“, skirtą tėvų ir pedagogų žinioms įvertinti, tačiau pasitikrinti savo žinias teste galėjo ir visi renginyje dalyvavę mokiniai.

DSC_0868.jpgDSC_0870.jpg

Partneris „TEO LT“, AB  renginio metu moksleiviams skaitė „Saugesnio interneto akademijos“ paskaitas temomis: „socialiniai tinklai“, „internautų pėdsakais“, „su manimi nori draugauti zombis“, „pažintys internete“, „norėčiau susitikti, bet tėvai neleidžia“, „nuotraukos internete“, „elektroninės patyčios ir kaip nuo jų saugotis“, „kompiuteris ir internetas“. Iškart po paskaitų organizatoriai sulaukė renginio dalyvių prašymų atvykti į jų mokyklas ir pasidalinti savo patirtimi bei patarimais.

Partneris UAB ,,Omnitel“ renginio metu pristatė „EŽYS kartu su MOKIPAY“ mokėjimus telefonu ir kvietė žaisti interaktyvius saugaus interneto žaidimus, kurių metu buvo galimybės laimėti vertingus ir šmaikščius prizus. Aktyvūs buvo ne tik vaikai bet ir jų tėveliai, mokytojai.

DSC_0908.jpgDSC_0910.jpg

Po įtemptų kovų renginio dalyvius išjudino garsi lietuvių HIP-HOP grupė G&G Sindikatas. Grupė labai mėgstama jaunimo, o renginio metu jai pavyko išjudinti ir vyresnius renginio dalyvius – mokytojus ir tėvelius.

DSC_0735.jpgDSC_0753.jpg

Renginio metu dalyviai buvo stebinami naujomis veiklomis, žaidimais, netikėtomis dovanomis. Iškilmingai buvo paskelbti ir apdovanoti komiksų ir piešinių konkursų nugalėtojai.

DSC_0626.jpgDSC_0842.jpg

Renginio organizatoriai, pajutę vaikų emocijas, dėkoja renginio dalyviams už nuoširdumą, aktyvumą ir malonius atsiliepimus po renginio!

  • „kur važiuosime, tikrai žinojome, bet kai atvykome į „Litexpo“ rūmus ir mus šiltai sutiko su dovanomis ir vaišėmis, buvome tikrai nustebinti (renginio programa tokių netikėtumų neatspindėjo). Stebino maisto įvairovė, kai ko net ragavę nebuvome. Vyko „Protų kovos“. Net sapne nesapnavome, kad galima laimėti, tačiau mūsų džiaugsmui – laimėta trečioji vieta. Gavome dovanų, kurios mus labai nudžiugino. Patiko, kad užduotys buvo parengtos labai įdomios ir mums aktualios. Koncertavo grupė „G&G Sindikatas“, tai mums leido atsipalaiduoti nuo „Protų kovų“ ir pasilinksminti. Dar sprendėme testą apie saugų internetą ir gavome dar šiek tiek dovanų. Kai viskas pasibaigė, išvažiavome linksmi ir laimingi namo“ (Indrė ir Rugilė, 9a.)
  • „kai buvome pakviesti su mokinių komanda atvažiuoti ir dalyvauti šioje konferencijoje, nė kiek nesudvejojau – jei renginį organizuoja Informacinių technologijų centras, tikrai galima vežti mokinius – bus ir įdomu, ir naudinga, ir puikiai suorganizuota, ir suteikta galimybė kiekvienam pabandyti, dalyvauti, pasitikrinti, sužinoti, atrasti... Dėl vienos nelemtos aplinkybės pati negalėjau dalyvauti kartu su visa komanda, bet kitos dienos ryte sutiktų kolegų, renginyje dalyvavusių mokinukų nuotaikos, akių žibėjimas patvirtino – buvo „jėga!“. Ačiū visiems organizatoriams!“ (Miroslavo vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui).
  • „nuoširdžiai dėkojame už tokį gražų ir reikalingą renginį. Mūsų Pandėlio gimnazijos mokiniai labai patenkinti viskuo: renginio vieta, dalyvių sutikimu, renginio programa, labai skaniu ir gausiu maistu. Buvome šiltai priimti, visi gavome ne tik prizų, bet ir dovanų. Mūsų komanda tiek išgyrė renginį, kad dabar visa mokykla žiūri į mus su pavydu. Kaimo vaikui – tai ne tik pramoga, informatyvus renginys, bet ir šventė. Mūsų mokiniai jau klausia, ar vyksime kitais metais. Mes net nusiteikę rimtai pasiruošti ir nugalėti „Proto kovose“. Atskirai norime padėkoti Aurelijai, kuri padėjo, kai mums reikėjo pagalbos“. (Pandelio gimnazijos komanda).
  • „norime labai padėkoti už galimybę sudalyvauti konferencijoje tokiam mūsų būriui vaikų. Ačiū, jie grįžo laimingi ir motyvuoti. Tikri projektiniai vaikai!“ (Karmėlavos Balio Buračo gimnazija).
  • „norėjau atskirai padėkoti Jums, kad priėmėte mano darbą į konkursą, kad jį įvertinote ir kad buvau pakviesta į renginį, kuris man be galo patiko ir labai tikiuosi, kad dar tūrėsiu galimybę nors truputi panašiame renginyje. SĖKMĖS Jums.“
  • „renginys tikrai įsimintinas, kurio pavydi net kolegos iš kitų šalių. Vieta konferencijai buvo parinkta labai sumaniai: šiuolaikiškas interjeras, pažangūs garso ir apšvietimo sprendimai. Modernios metalinės konstrukcijos virš galvos, kuriose žaidė prožektorių šviesos puikiai derinosi prie skaitmeninio pasaulio. Netradicinis įkurdinimas prie stalelių sustiprino draugiško interneto idėją ir leido pasijusti tikra komanda „Proto kovose“. O kur dar interaktyvusis Kinect, daug veiksmo, daug prizų ir dar daugiau geros nuotaikos.“ (mokytoja Gražina).
  • „Saugesnio interneto renginys man suteikė dar daugiau žinių apie internetą, ir bendravimą jame. Renginio programa buvo labai įdomi: labai linksmas, bei energingas renginio vedėjas, smagūs žaidimai. Dideli įspūdį paliko grupės G&G Sindikatas koncertas“. (mokinukas Adas).

Jei kyla klausimų arba norite pasidalinti savo mintimis ir įspūdžiais rašykite adresu aurelija.michailovaite@itc.smm.lt

Daugiau renginio nuotraukų galima rasti renginio nuotraukų albume. ATSIDARYTI nuotraukų albumą.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.