Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2012-01-18/

Lietuvos pedagogai mokėsi, kaip apsaugoti vaikus nuo interneto grėsmių

Visus 2011 metus trukę žinių visuomenės plėtrą skatinančios organizacijos „Langas į ateitį“ surengti kursai pedagogams  sutraukė daugiau nei 1500 dalyvių iš 59 Lietuvos savivaldybių.
 
Saugaus interneto mokymai „Ką turėtų žinoti pedagogai apie interneto grėsmes“ buvo pradėti atsižvelgiant į Lietuvos pedagogų norą tobulėti šioje srityje. Projekto užsakovas – Informacinių technologijų centras prie Švietimo ir mokslo ministerijos, projektą parėmė bendrovė „Microsoft“. Iš viso buvo sudaryta 16 nuotolinių kursų dalyvių grupių, kiekvienos grupės mokymai truko iki 20 dienų. Daugiausiai sėkmingai kursus baigusių pedagogų buvo didžiuosiuose šalies miestuose, taip pat Jonavos, Šakių, Kėdainių ir Raseinių savivaldybėse.
 
„Nors informacijos apie grėsmes internete yra daugybė, tačiau dabartinėje gausoje sunku atsirinkti tai, kas svarbiausia. Todėl mūsų tikslas buvo patraukliai, glaustai ir paprastai paaiškinti kylančias problemas ir pasiūlyti jų sprendimo būdus. Pedagogams skirtoje mokomojoje medžiagoje buvo nagrinėjamos saugumo internete temos ir pateikiamos naudingos nuorodos gilesnei temos analizei“, – sakė „Langas į ateitį“ direktorė L. Križinauskienė.
 
Daugiausiai pedagogų, panorusių išmanyti interneto grėsmes, buvo iš Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Taip pat kursuose mokėsi pedagogai iš šalies profesinio mokymo, neformaliojo švietimo įstaigų, aukštųjų mokyklų ir švietimo pagalbos įstaigų. Kursuose saugumo internete žinias gilino ne tik mokytojai  ir socialiniai pedagogai, bet ir psichologai, darželių auklėtojai ir kt. Dauguma dalyvių pageidavo mokomąją medžiagą pristatyti savo mokiniams bei auklėtiniams pamokų metu.
 
„Jau daug metų dirbu informacinių technologijų mokytoja, taip pat auginu tris paauglius vaikus, todėl mokymai apie interneto grėsmes man buvo labai aktualūs. Nors ir anksčiau nemažai domėjausi šia tema, mokymai ne tik patvirtino mano jau turėtas žinais, bet ir suteikė naujų. Žadu jas taikyti ir pamokose, ir auklėdama savo vaikus“, – kursų pritaikomumu ne tik profesiniame, bet ir asmeniniame gyvenime džiaugėsi juos baigusi mokytoja ir trijų vaikų mama.
Anot „Langas į ateitį“ direktorės, didžioji dalis pedagogų mokymus įvertino teigiamai, džiaugėsi nuotolinių kursų informatyvumu ir patogumu. L. Križinauskienė įsitikinusi, kad interneto galimybių ir grėsmių vienovės supratimas yra svarbi tema šiuo metu, kada ir suaugusieji, ir vaikai daug laiko praleidžia internete, kur jiems kyla daugybė klausimų. Tai, kad didžioji dalis  kursų dalyvių pageidavo daugiau panašių mokymų ir rodo, kad informacijos apie interneto grėsmes dar nepakanka.
 
Apie „Langas į ateitį“
2002 m. socialiai atsakingos Lietuvos verslo įmonės AB Vilniaus bankas (dabar AB SEB bankas), AB bankas „Hansabankas“ (dabar „Swedbank“ AB), UAB „Omnitel“, AB „Lietuvos telekomas” (dabar TEO LT, AB), UAB „Sonex group“ (UAB „ATEA“) ir AB „Alna group“, siekdamos skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą Europoje bei pasaulyje, susivienijo į aljansą „Langas į ateitį“. Netrukus prie aljanso prisijungė LR Vidaus reikalų ministerija. Iniciatyvos partneriai – UAB „Microsoft Lietuva“, DnB Nord bankas, advokatų kontora „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai/LAWIN”, ryšių su visuomene agentūra „PR Service/Edelman Afilliate”, Viešosios politikos ir vadybos institutas. 2002 m. „Langas į ateitį“ kartu su partneriu VRM Lietuvoje įsteigė 175 viešuosius interneto prieigos taškus, kuriems aljanso partneris „Microsoft“ padovanojo programinę įrangą. Taškų steigimo iniciatyva buvo plėtojama ir kitų projektų. 2006 – 2008 m. „Langas į ateitį“ kartu su partneriais administravo LR VRM vykdytą 400 viešųjų interneto prieigos taškų steigimo projektą, kurį užbaigus Lietuvoje veikia per 1000 taškų tinklas. Prieš metus aljansas baigė vykdyti ESF finansuotą gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymų projektą ir nuo savo veiklos pradžios kompiuterinio raštingumo pradmenų yra suteikęs jau per 95 tūkst. šalies gyventojų. Daugiau informacijos: www.langasiateiti.lt.
 
Daugiau informacijos:
Loreta Križinauskienė
Tel. (8~5) 239 78 13
E. paštas: info@langasiateiti.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.