Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2010-03-04/

Saugesnio interneto akademijoje Marijampolėje – beveik 300 mokinių!

Paskutinę vasario savaitę Marijampolėje, J. Basanavičiaus aikštėje netilo moksleivių šurmulys. Nuo pat ryto skirtingų Marijampolės apskrities mokyklų vaikai skubėjo į nekasdienes Saugesnio interneto tematika pamokas, vykusias TEOBUSE – jau antrus metus šalyje organizuojamoje akcijoje „Saugesnio interneto akademija ant ratų“.

„Ne!“ – virtualioms patyčioms

P1010033.JPGIš viso keturias dienas, nuo antradienio iki penktadienio saugaus interneto pagrindų mokėsi 14 klasių arba beveik 300 moksleivių iš 8-ių Marijampolės miesto ir apskrities mokyklų. Aktyviausiai dalyvavo Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, Marijampolės Jono Totoraičio ir Liudvinavo Kazio Borutos vidurinės mokyklos bei Kazlų Rūdos specialioji mokykla, į saugesnio interneto akademiją subūrusios net po kelias savo moksleivių klases.

Pamokų metu akademijos lektoriai vaikams pasakojo apie dažniausiai internete iškylančius pavojus – nuo el. virusų iki asmeninės informacijos – nuotraukų, videoįrašų, asmeninių duomenų – vagysčių. Taip pat daug dėmesio buvo skirta virtualioms patyčioms ir priekabiavimui, kuris šiandien tampa vis aktualesne problema tarp šalies paauglių.

P1010037.JPGIšklausiusieji pamokas gavo specialius akademijos organizatorių – Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), Švietimo Informacinių technologijų centro (ITC), Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ir telekomunikacijų bendrovės TEO LT, AB – diplomus. Taip pat mokiniams po kiekvienos pamokos buvo surengtos mini viktorinos saugesnio interneto tema, kuriose vaikai galėjo laimėti įvairių suvenyrų.

Žinios ir tėveliams

Penktadienį po darbų akademijoje vyko ir saugesnio interneto paskaita moksleivių tėveliams bei visiems, pageidaujantiems gauti žinių apie būdus saugiai naršyti, bendrauti ar atsiskaityti už prekes bei paslaugas internete. Kaip parodė ankstesnių metų patirtis, tėveliai dažnai net nenutuokia, ką iš tiesų internete veikia vaikai ir kaip svarbu su jais kalbėtis apie galimas interneto grėsmes ir būdus jų išvengti.

Daugiau sužinoti apie saugų naudojimąsi internetu galėjo ir visi J. Basanavičiaus aikštės praeiviai, nes pamokų ir paskaitų metu TEOBUSO ekrane buvo transliuojami informaciniai – šviečiamieji vaizdo klipai šia tema.

Iš Marijampolės „Saugesnio interneto akademija ant ratų“ keliaus į dar 11 Lietuvos miestų. Planuojama, kad iki gegužės pabaigos vyksiančioje akademijoje iš viso apsilankys daugiau nei 2,2 tūkst. klausytojų.

Akademija vyko jau antrus metus iš eilės Saugesnio interneto dienos proga, kuri minima daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje.

Detalesnę informaciją apie organizuojamą akciją galima rasti http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/adult/kas_naujo?id=8879

Nuotraukose matomi Marijampolės Jono Totoraičio vidurinės mokyklos mokiniai.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.