Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2009-07-24/

Ofcom pradėjo kampaniją, kad padėtų tėvams ir globėjams išlaikyti vaikus saugius internete

Jungtinės Karalystės nepriklausomas ryšių reguliatorius Ofcom (angl. Office of Communications) pradėjo kampaniją, kad padėtų tėvams ir globėjams išlaikyti vaikus saugius internete.

Pagal Ofcom tyrimus, du trečdaliai 5-7 metų, daugiau negu trys ketvirtadaliai 8-11 metų ir daugiau negu keturi penktadaliai 12-15 metų vaikų naudojasi internetu namuose. Vasaros atostogų metu jie galės praleisti daugiau laiko, naršydami internete. Ir nors internetas suteikia daug galimybių laisvalaikio praleidimui ir mokymuisi, pasitaiko svetainių, kurios yra netinkamos vaikams.

Ofcom pateikia 10 patarimų, kad tėvai ir globėjai galėtų padėti savo vaikams saugiai naršyti internete vasaros atostogų metu. Štai jie.

Kad vaikai būtų saugūs internete:

  1. Kalbėkite su vaikais ir pasistenkite sužinoti, kaip jie naudojasi internetu, paprašykite parodyti jų mėgstamiausias svetaines.
  2. Papasakokite vaikams, kad internete yra tokių dalykų, kurie gali juos priversti pasijusti nepatogiai, todėl vaikai visada galėtų pasikalbėti su jumis ar kitu suaugusiuoju, kuriuo pasitiki.
  3. Stebėkite bet kokius pasikeitimus, kaip vaikai naudojasi internetu, pvz., kiek laiko jie praleidžia internete.
  4. Įsitikinkite, kad jūsų vaikai žino, jog negalima internete pateikti savo asmens duomenų, pvz., namų adreso ar telefono numerio.
  5. Patarkite jiems niekada neatsakinėti į laiškus šiukšles (angl. spam) ar atidaryti prisegtas bylas, atsiųstas žmonių, kurių jie nepažįsta.
  6. Susipažinkite, kaip naudotis naršymo internete istorijos funkcija – tai gali jums padėti stebėti, kokias svetaines lanko jūsų vaikai.
  7. Įdiekite filtravimo programas, kad galėtumėte apriboti prieigą prie netinkamų tinklalapių. Pasitarkite su savo interneto paslaugų teikėju, kaip blokuoti tinklalapius, kurių jūs nenorėtumėte, kad matytų vaikai.
  8. Jei naudojatės nesena Windows versija arba turite pakankamai naują Mac kompiuterį, jūs rasite operacinės sistemos viduje arba turėsite galimybę atsisiųsti daug nemokamų tėvų kontrolės (angl. parental control) priemonių. Daugelis jų veikia kartu su naršykle.
  9. Pamokykite vaikus, kaip naudotis paieškos sistemomis, kad jie neužkliūtų prie netinkamos informacijos, o sugebėtų surasti reikalingą informaciją greitai ir efektyviai.
  10. Įsitikinkite, kad jūsų vaikai žino, kodėl priekabiavimas ir patyčios (angl. cyberbullying) yra blogis.

Kartu pateikiamas videoklipas, kaip naudotis tėvų kontrolės priemonėmis kompiuteriui ir skaitmeninei televizijai.

Šaltinis Ofcom

 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.