Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2009-07-21/

Mobilieji „botnet“ tinklai tampa realybe

Milžiniškus užvaldytų kompiuterių tinklus sukūrę įsilaužėliai nusitaikė ir į mobiliuosius telefonus.

Bendrovė „Trend Micro“ pranešė aptikusi virusą, nutaikytą į „Symbian OS“ platformos išmaniuosius telefonus, skelbia „ComputerWorld“.

„Sexy Space“ pavadinta kenkėjiška programa plinta „ACSServer.exe“ failo pavidalu. Patekusi į telefoną ir paleista, ji ima kopijuoti tam tikrą telefone esančią informaciją, įskaitant telefono numerius ir mobiliojo ryšio tinklo parametrus, ir persiunčia ją nežinomiems adresatams.

„Sexy Space“ gali siuntinėti internetines reklamines šiukšles telefono knygelėje aptiktais kitų abonentų numeriais. Tokių pranešimų tekste yra nuoroda į tinklalapį, į kurį užsukusiems siūloma parsisiųsti ir įsidiegti „Sexy Space“ programą.

Be to, pasak „Trend Micro“ atstovų, virusas gali susiekti su nuotoliniu serveriu ir parsisiųsti atnaujintus masiškai siuntinėjamų SMS šablonus. Pasak specialistų, „Sexy Space“ pasirodymą galima vertinti kaip bandymą kurti mobiliuosius „botnet“ tinklus ir naudotis „užvaldytų“ telefonų resursais. Sukčiams net esą kažkokiu būdu pavyko pažymėti „ACSServer.exe“ failą „Symbian Foundation“ skaitmeniniu sertifikatu, neva garantuojančiu programos saugumą.

Šaltinis Elektronika.lt

 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.