Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2009-04-15/

Lietuvos moksleiviai sveikinsis su Europa

Visos Lietuvos moksleiviai kviečiami savarankiškai, ar padedami profesionalų, kurti reklaminius klipus arba trumpametražius filmus, kuriuose šiuo neformaliu ir bendravimo barjerus laužančiu pasisveikinimu atsiskleistų Lietuvos jaunimo santykis su Europos Sąjunga.

„Oficialiu rankos paspaudimu sveikinasi suaugusieji, o mokyklinio amžiaus jaunuoliai –  daug laisviau: susitikę smagiai pliaukšteli vienas kitam delnu į delną, – sako VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė. – Šis konkursas jiems bus gera proga parodyti išmonę ir savo klipais ar filmais atsakyti, už ką Lietuvos jaunimas turėtų „duoti penkis Europai“ – už teigiamus pokyčius, už naujas galimybes, už teisę dalyvauti, už teisę išreikšti savo nuomonę ir kt.“ „Gelbėkit vaikus“ vadovė pabrėžia, kad konkurso tikslas yra ne tik skatinti moksleivių kūrybiškumą, bet ir atkreipti jų dėmesį į Vaiko teisių konvencijoje deklaruojamas vaiko teises laisvai reikšti savo požiūrį, teises būti išklausytam ir suteikti galimybę tas teises praktiškai įgyvendinti. „Kokybės filtro šiame konkurse nėra – gali būti nufilmuota ne tik vaizdo kamera, bet ir filmavimo funkciją turinčiu fotoaparatu ar mobiliuoju telefonu – svarbu, kad būtų kūrybinga ir išradinga“, – sako R. Dičpetrienė.

Konkursas vyks iki balandžio 24 d. Pirmame etape moksleiviai registruosis ir pradės kurti 3 min. trukmės klipus ar filmus, antrame etape visuomenė galės peržiūrėti sukurtus pasisveikinimus tinklapyje www.zipfm.lt. ir balsuoti už labiausiai patikusį. Iki gegužės 1 d. bus atrinkti trys geriausi darbai. Pirmos vietos laimėtojams atiteks kelionė į Briuselį, antros ir trečios vietos nugalėtojams teks ne mažiau įdomūs ir vertingi prizai. Konkurso rezultatai bus skelbiami svetainėse www.zipfm.lt ir www.gelbvaik.lt.

„Gelbėkit vaikus“ – 1991 m. įkurta nepolitinė, nevyriausybinė, nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija. Nuo 2004 m. organizacija yra tarptautinio „Save The Children“ aljanso tikroji narė. Šis aljansas – didžiausia nepriklausoma pasaulinė organizacija, dirbanti daugiau nei 120 šalių ir siekianti, kad vaikų gyvenimas pasikeistų ir tie pokyčiai būtų ilgalaikiai.


2009 m. Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijai sukanka 20 metų.

Šaltinis ,,Gelbėkit vaikus"

 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.