Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2009-03-13/

„Saugesnio interneto akademija“ sukvietė per pusantro tūkstančio mokinių ir tėvelių

SI_akademija_3.jpgVasarį ir kovą Saugesnio interneto dienos proga aštuoniuose Lietuvos miestuose surengtoje „Saugesnio interneto akademijoje“ dalyvavo daugiau kaip 1,5 tūkst. mokinių, mokytojų ir tėvelių. Sužinoję apie saugų naudojimąsi internetu ir būdus išvengti įvairių grėsmių – virusų, įsilaužimų ar virtualaus priekabiavimo – visi jie tapo diplomuotais pirmosios šalyje tokios akademijos absolventais.

Vilniuje, Alytuje, Kaišiadoryse, Utenoje, Anykščiuose, Raseiniuose, Telšiuose ir Plungėje apsilankiusiame ir daugiau kaip 1000 kilometrų akcijos metu nuvažiavusiame TEOBUSE iš viso buvo surengtos 89 paskaitos, kurias skirtinguose miestuose vedė 13 lektorių.

Dienos metu į akademiją aktyviai rinkosi miestų mokyklų mokiniai , o pavakarę bei savaitgaliais – ir jų tėveliai. Beje, Telšiuose buvo surengta papildoma pamoka Telšių kurčiųjų mokyklos mokiniams, o Plungėje saugiu internetu domėjosi ir vaikų globos namų auklėtiniai. Visi apsilankiusieji gavo literatūros apie saugų interneto naudojimą. Akademijoje apsilankę mokinių tėveliai teigė nemažai sužinoję apie grėsmes jų vaikams internete, apie tinkamą asmens duomenų pateikimą ir gavę patarimų, padėsiančių susitarti su atžalomis dėl saugaus interneto naudojimo.

Nuo vasario 10 d., kuomet buvo pažymima pasaulinė Saugesnio interneto diena, visoje Lietuvoje vyko plati informacinė kampanija, kurios metu televizijoje ir populiariose interneto svetainėse buvo demonstruojama socialinė reklama apie priekabiavimą ir įžeidinėjimą internete. 15-oje Lietuvos miestų ir miestelių autobusų stotelėse ir šviečiančiose vitrinose buvo organizuota lauko reklama „Būkime saugūs internete“. Vasario 10 d. vyko konferencija Seime. „Saugesnio interneto akademijos“ klausytojus ir visos šalies mokyklas pasiekė atšvaitai, skatinantys saugotis ir gatvėje, ir internete. Buvo platinami lankstinukai „Kad mūsų vaikai būtų saugesni internete“.

Europos Sąjungos šalyse vykstantį projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina ir „Saugesnio interneto akademiją“ organizavo Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba ir Švietimo ir mokslo ministerija, bendradarbiaudama su telekomunikacijų bendrove TEO LT, AB ir kitais projekto partneriais.

Informaciniais „Saugesnio interneto akademijos“ partneriais tapo žurnalas „Computer Active“, laikraščiai „Vilniaus diena“, „Alytaus naujienos“, „Kaišiadorių aidai“, „Utenos apskrities žinios“, „Anykšta“, „Naujas rytas“, „Telšių žinios“, „Plungė“, radijo stotis „FM99“.

Daugiau informacijos apie saugų internetą ir Saugesnio interneto dienos renginius galima rasti svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

Šaltinis RRT

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.