Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2009-02-10/

Saugesnio interneto akademijoje – patarimai mokiniams ir jų tėveliams

Šiandien, 2009 m. vasario 10 d., visame pasaulyje minint tarptautinę Saugesnio interneto dieną, į pamokas apie saugesnį internetą mokinius ir jų tėvelius Vilniuje sukvietė pirmą kartą šalyje rengiama Saugesnio interneto akademija. Iki kovo 8 dienos aštuoniuose Lietuvos miestuose viešėsiančios akademijos lektoriai patars, kaip saugiai naudotis internetu ir išvengti galimų jo grėsmių: virusų, įsilaužimų ar virtualaus priekabiavimo.

Pasaulinio tyrimo, atlikto 2008 metais, duomenimis, šios grėsmės yra aktualios daugeliui internetu besinaudojančių mokinių. Daugiau nei pusė apklaustų 10–17 metų amžiaus mokinių (56 proc.) internete skelbė asmeninę informaciją, 43 proc. bendravo su nepažįstamais žmonėmis, o kas dvidešimtas su jais kalbėjosi apie lytinius santykius. 2008 metais Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) organizuoto tyrimo metu paaiškėjo, kad 26 proc. tėvų Lietuvoje niekaip nekontroliuoja ir netaiko jokių priemonių, kad vaikas internetu naudotųsi saugiai.

Nuo šiandien prasidedančių paskaitų metų lektoriai suteiks vertingų patarimų, kaip išvengti pavojų internete, literatūros apie saugų interneto naudojimą. Visiems išklausiusiems pamoką bus įteikti Saugesnio interneto akademijos diplomai. Planuojama, kad Saugesnio interneto akademijoje iš viso dalyvaus daugiau kaip 2000 tėvelių ir mokinių.

Pažymint pasaulinę Saugesnio interneto dieną, visoje Lietuvoje bus vykdoma plati informacinė kampanija, kurios metu televizijoje ir populiariose interneto svetainėse bus demonstruojama socialinė reklama apie priekabiavimą ir įžeidinėjimą internete, vyks konferencija Seime. Tiek Saugesnio interneto akademijos klausytojus, tiek visos šalies mokyklas pasieks ir atšvaitai, skatinantys saugotis ir gatvėje, ir internete. Taip pat bus platinami lankstinukai „Kad mūsų vaikai būtų saugesni internete“, kuriuose pateikiami patarimai tėvams, kaip elgtis siekiant, kad jų vaikai būtų saugesni internete.

Daugelyje Europos Sąjungos šalių vykstantį projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina ir Saugesnio interneto akademiją organizuoja RRT, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, telekomunikacijų bendrove TEO LT, AB ir projekto partneriais.

Saugesnio interneto akademija bus įsikūrusi mobiliame TEOBUSE. Čia darbo dienomis iki pietų vyks pamokos iš anksto užsiregistravusioms mokinių klasėms. Pavakarę, nuo 17.30 iki 19.00 val., ir savaitgaliais nuo 11.00 iki 15.30 val. pamokose galės dalyvauti mokinių tėveliai, kuriems iš anksto registruotis nereikia.

Saugesnio interneto akademijos pamokos vyks šiuose šalies miestuose:

- Vasario 10–12 dienomis Vilniuje, Europos aikštėje;
- Vasario 13–15 dienomis Alytuje, Rotušės aikštėje;
- Vasario 17–18 dienomis Kaišiadoryse, Bažnyčios gatvėje, šalia Savivaldybės aikštės;
- Vasario 20–22 dienomis Utenoje, Utenio aikštėje;
- Vasario 24–25 dienomis Anykščiuose, A. Baranausko aikštėje;
- Vasario 27–kovo 1 dienomis Raseiniuose, Savivaldybės aikštėje;
- Kovo 3–4 dienomis Telšiuose, Turgaus aikštėje;
- Kovo 6–8 dienomis Plungėje, Senamiesčio aikštėje.

Informaciniai Saugesnio interneto akademijos partneriai yra žurnalas „Computer Active“, laikraščiai „Vilniaus diena“, „Alytaus naujienos“, „Kaišiadorių aidai“, „Utenos apskrities žinios“, „Anykšta“, „Naujas rytas“, „Telšių žinios“, „Plungė“, radijo stotis „FM99“.

Daugiau informacijos apie saugų internetą ir Saugesnio interneto dienos renginius galima rasti svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.