Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2008-11-06/

Vaikus nuo pavojų internete saugos nauja ES programa

Europos Parlamentas patvirtino naują Saugesnio interneto programą, kuriai 2009–2013 m. numatyta 55 mln. eurų. Įgyvendinant programą, bus kovojama ne tik su neteisėtu turiniu, bet ir su žalingu elgesiu, pavyzdžiui, priekabiavimu ir bauginimu.
 
„Šiuolaikiniai vaikai ir paaugliai naudodamiesi interneto technologijomis susiduria su naujais pavojais. ES koordinuos veiksmus, kaip suteikti teisių vaikams ir kaip apsaugoti juos“, – kalbėjo už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding. „Esu įsitikinusi, kad nauja Saugesnio interneto programa atliks svarbų vaidmenį – padės suvokti, su kokiais pavojais jaunuoliai ir vaikai susiduria internete, suteiks konkrečią pagalbą jauniesiems interneto vartotojams ir jų tėvams“.
 
Saugesnio interneto 2009-2013 m. programa pratęs 2005 m. sėkmingai pradėtą vykdyti ankstesnę Saugesnio interneto programą. Programos pagrindiniai tikslai:
·        informuoti vaikus, tėvus ir mokytojus. Remti kontaktinius centrus, kuriuose tėvai ir vaikai gali gauti patarimų, kaip saugiai naudotis internetu;
·        kovoti su neteisėto turinio ir žalingo elgesio internete problemomis. Numatoma steigti nacionalinius kontaktinius centrus, kuriems visuomenė galėtų pranešti apie neteisėtą interneto turinį ir su juo susijusį žalingą elgesį; ypač daug dėmesio numatoma skirti seksualinio vaikų išnaudojimo ir jų viliojimo atvejams;
·        skatinti kurti saugesnę interneto aplinką. Šioje srityje bus skatinamos savitvarkos iniciatyvos, vaikų bei jaunimo dalyvavimas kuriant saugesnę interneto aplinką;
·        sudaryti Europos žinių bazę, sutelkus mokslo darbuotojus, kurių specializacija - vaikų saugumas internete. Suteikti žinių apie tai, kaip vaikai naudojasi naujomis technologijomis, kokį poveikį vaikams jos turi, kokių pavojų jiems kyla.
 
Saugesnio interneto programos 55 mln. eurų biudžeto 48 proc. bus panaudoti užtikrinti visuomenės informavimą, 34 proc. – kovoti su neteisėtu turiniu ir žalingu elgesiu internete, 10 proc. – skatinti kurti saugesnę interneto aplinką, 8 proc. – sukurti žinių bazę.
 
 
Lietuvoje projektą „Saugesnis internetas“ nuo 2005 m. kovo mėn. iki 2007 m. kovo mėn. vykdė Švietimo ir mokslo ministerija, UAB ,,Bitė Lietuva“ bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centras. Šio projekto tęsinys – projektas „Saugesnis internetas LT“, kurį 2007 m. balandžio mėn. – 2009 m. kovo mėn. vykdo Ryšių reguliavimo tarnyba ir Švietimo ir mokslo ministerija. Numatoma projektą Lietuvoje ir toliau įgyvendinti 2009–2010 m.
 
Įgyvendinat projektą „Saugesnis internetas LT“, Lietuvoje kaip ir daugelyje Europos šalių, vasario mėnesį švenčiama Saugesnio interneto diena. Vykdomas projektas pritraukia ne tik vaikus, tėvus, mokytojus, bet ir kitus visuomenės narius, kurie domisi ne tik interneto saugumu, naujovėmis, bet ir jo naudojimo galimybėmis.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.