Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2008-10-11/

Vaikai virtualiuose pasauliuose - 25 saugumo patarimai tėvams, ENISA ataskaita

Europos Sąjungos Tinklų ir Informacijos Saugumo Agentūra ENISA paskelbė ataskaitą apie virtualius pasaulius, pateikdama 25 patarimus tėvams, kaip jų vaikai galėtų saugiai elgtis juose.
 
Club Penguin, Barbie Girl, Moshi Monsters, Webkinz,  ir t.t. Ar jūsų vaikas praleidžia daug laiko žaisdamas internetinius žaidimus? Na, jūs nesate vieni. Virtualūs pasauliai dabar yra nepaprastai populiarūs ir tampa prikaustančia dėmesį veikla daugeliui interneto naudotojų. Socialinių ryšių tinklų, įskaitant virtualius pasaulius vaikams, augimo greitis padidėjo per pastaruosius keletą metų. Dabar yra daugiau negu 100 jaunimui skirtų virtualių pasaulių, ir reguliuotojai bei tėvai deda pastangas, kad neatsiliktų. Manoma, kad 20 milijonų vaikų aplankys virtualius pasaulius 2011 metais (palyginus su 8,2 milijono 2007 m.)
 
Tėvai yra natūraliai susirūpinę, kaip jų vaikai elgiasi virtualiuose pasauliuose. Didžiausią rūpestį kelia vaikų iki 12 metų saugumas, ir kaip jie gali būti apsaugoti nuo interneto plėšrūnų. Žinojimas, ką vaikai gali daryti internete ir tėvų įtraukimas yra esminis dalykas. Tėvai turi būti apsišvietę, turėti priemonių ir įsipareigoti perteikti reikšmingą patirtį savo vaikams, įdiegiant jiems saugaus elgesio įpročius.
 
ENISA dokumentas pateikia 25 saugumo patarimus tėvams. Šie patarimai pateikia aiškias ir išsamias priemones tėvams nuspręsti kartu su jų vaiku, kas yra saugu ir tinkama, kaip elgtis atsakingai, taip pat džiaugtis virtualiais pasauliais. Patarimai apima kompiuterių saugumą, taip pat taisykles ir patarimus apie vaikų internetinį auklėjimą. Pvz.:
  • Kompiuterį laikykite bendrame kambaryje.
  • Nustatykite taisykles, kaip naudotis virtualiais pasauliais.
  • Aktyvinant vaiko sąskaitą, visada naudokite tėvų el.pašto adresą.
  • Įsitikinkite, kad tėvų sutikimas būtų reikalaujamas perduodant svarbią asmeninę informaciją, jungiantis į pokalbių kambarius, siunčiant nepageidaujamą komercinį el. paštą, ir t.t.
  • Įsitikinkite, kad vaikai naudotų neutralius slapyvardžius, bet ne realius vardus.
  • Kalbėkite su savo vaikais apie jų patyrimus. Padrąsinkite juos papasakoti, jei jie jaučiasi nepatogiai arba jiems grasinama.
Visus 25 patarimus rasite šioje ataskaitoje:
 
Šaltinis ENISA

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.