Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2008-09-20/

Kompiuteriniai žaidimai populiarūs ir tarp berniukų, ir tarp mergaičių

JAV atliktas tyrimas parodė, kad didžioji dauguma vaikų - 97 procentai - žaidžia kompiuterinius žaidimus, rašo „Livescience". Kompiuteriniai žaidimai beveik vienodai paplitę tiek tarp berniukų, tiek tarp mergaičių.
 
Tyrimas taip pat parodė, kad daugiau negu du trečdaliai apklaustųjų teigė, kad žaidimus žaidžia kartu su savo draugais ar šeimos nariais. Ketvirtadalis nurodė, kad kartu su kitais žmonėmis žaidžia internetu.
 
Kaip teigė tyrimo autoriai, tai įrodo, kai žaidimus žaidžiantys vaikai nėra užsidarę, jie bendravimui skiria tiek pat laiko, kiek ir kiti vaikai.
 
Organizacija „Pew Internet & American Life Project" telefonu apklausė apie 1,1 tūkst. JAV gyvenančių 12-17 amžiaus vaikų. 99 proc. berniukų ir 94 proc. mergaičių teigė žaidžiantys kompiuterinius žaidimus. Šis procentas pakinta nežymiai vertinant vaikus pagal etnines grupes.
 
Kompiuteriniai žaidimai žaidžiami gana dažnai - pusė apklaustųjų nurodė, kad šia veikla užsiiminėjo praėjusią dieną.
 
Apklausti vaikai rinkosi įvairius žaidimus. Apie 80 proc. teigė, kad jie šiuo metu žaidžia penkis ar daugiau skirtingų žaidimų. Populiariausi buvo lenktynių, galvosūkių, sporto ir veiksmo žaidimai, tarp kurių – „Guitar Hero", „Halo 3", „Madden NFL" ar „Dance Dance Revolution".
 
Be to, vaikai teigė galintys nesunkiai gauti žaidimų, skirtų suaugusiems. Tiesa, suaugusiems skirtus žaidimus kaip labiausiai patinkančius nurodė pusė berniukų palyginti su 14 proc. mergaičių.
 
Tyrimo autoriai nurodė, kad jie nesiekė įrodyti teigiamo ar neigiamo žaidimų poveikio. Vis dėlto jie atrado, kad vaikai, kurie žaidimus žaidė kartu su kitais, buvo pasiryžę dažniau prisidėti prie visuomeninės veiklos.
 
Tyrimo autoriai įspėja, kad išankstinis tėvų nusistatymas prieš žaidimus gali būti nepagrįstas. Svarbu ne tik tai, kokius žaidimus jų vaikai žaidžia, bet ir kaip jie tai daro.
 
Tik apie trečdalis tėvų nurodė, kad jie kartu žaidžia žaidimus su savo vaikais. Daugelis jų buvo jaunesni negu 40 metų amžiaus ir vaikystėje taip pat žaidė kompiuteriu.
 
Šaltinis  Delfi
 
 
 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.