Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2008-03-07/

RRT lankėsi INHOPE asociacijos viceprezidentas

2008 m. kovo 3 - 4 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyboje (RRT) įvyko susitikimas su tarptautinės interneto „karštųjų linijų“ asociacijos INHOPE viceprezidentu p. Adrian Dwyer. Vizito tikslas - įvertinti Lietuvos interneto „karštosios linijos“ pasirengimą tapti pilnateise INHOPE asociacijos nare. ,,Karštoji linija“ įsteigta RRT, kartu su Švietimo ir mokslo ministerija vykdant „Saugesnis internetas LT“ projektą pagal RRT ir Europos Komisijos 2007 m. balandžio mėn. pasirašytą sutartį.

,,Karštosios linijos“ tikslas yra priimti pranešimus apie neteisėtą ir žalingą turinį ir (arba) neteisėtą veiką internete. Išnagrinėjus pranešimus ir pasitvirtinus juose esančiai informacijai, pranešimai toliau perduodami tirti atsakingoms teisėtvarkos institucijoms arba kitų šalių ,,karštosioms linijoms“, kad neteisėtas arba žalingas turinys būtų kuo greičiau pašalintas iš viešai prieinamų interneto šaltinių.

Lietuvoje viešėjęs asociacijos INHOPE viceprezidentas susitiko ir aktualias problemas aptarė su RRT vadovais, kalbėjosi su ,,karštosios linijos“ darbuotojais, lankėsi jų darbo vietose. Vizito metu taip pat vyko svečio susitikimai su Švietimo ir mokslo ministerijos sekretoriumi, Policijos departamento pareigūnais, Vaiko teisių apsaugos kontroliere, Žurnalistų etikos inspektoriumi, portalo one.lt direktoriumi.

Tikimasi, kad, atsižvelgus į šio vizito rezultatus, Lietuvos ,,karštoji linija“ bus priimta į INHOPE asociaciją gegužės mėnesį Dubline vyksiančioje INHOPE Generalinėje Asamblėjoje. Narystė asociacijoje sudarys sąlygas glaudesniam bendradarbiavimui su kitų šalių  „karštosiomis linijomis“ ir palengvins keitimąsi informacija, siekiant efektyviau šalinti žalingą ir neteisėtą turinį iš elektroninės erdvės.

Lietuvoje veikianti ,,karštoji linija“ yra pasiekiama internetu. Paspaudę nuorodą http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/misc/report_form ir užpildę specialią formą, galite pranešti  apie neteisėtą ar žalingą turinį internete.

INHOPE vienija 30 ,,karštųjų linijų" 27 šalyse, daugiausia Europos Sąjungoje. Plačiau apie INHOPE asociaciją galite paskaityti čia www.inhope.org.

Šaltinis RRT

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.