Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2006-11-13/

Seimas dar trims metams pratęsė lengvatą Lietuvos gyventojams, įsigyjantiems asmeninį kompiuterį

Seimas dar trims metams pratęsė lengvatą Lietuvos gyventojams, įsigyjantiems asmeninį kompiuterį. Gyventojų pajamų mokesčio lengvata galios iki 2009 metų už vieną 2004–2009 metais įsigytą asmeninio kompiuterį su programine įranga ir (arba) interneto prieigos įrengimą kartu su šiai prieigai reikalingos įrangos įsigijimo išlaidomis, neviršijančios 4000 Lt.

Aiškinamajame rašte konstatuojama, kad galiojanti analogiška Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostata turėjo teigiamos įtakos informacinės visuomenės proveržiui Lietuvoje: 2005 m. I ketvirtį asmeninį kompiuterį turėjo 29 proc. namų ūkių (2003 m. I ketvirtį – 19,3 proc.), internetu naudojosi 14,4 proc. namų ūkių (2003 m. I ketvirtį – 6,2 proc.).

Įstatymas nustato, kad nuo 2007 m. sausio 1 d. mokesčio lengvata taikoma taip pat religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų (aukštesniųjų valdymo institucijų) dvasininkų, religinių apeigų patarnautojų ir aptarnaujančio personalo (išskyrus asmenis, atliekančius statybos, remonto, restauravimo darbus) pajamoms, gautoms kaip išlaikymas, taip pat tradicinių religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų (aukštesniųjų valdymo institucijų) dvasininkų, religinių apeigų patarnautojų ir aptarnaujančio personalo (išskyrus asmenis, atliekančius statybos, remonto, restauravimo darbus) pajamoms, gautoms iš tradicinių religinių bendruomenių, bendrijų ar centrų už tradicinei religinei bendruomenei, bendrijai ar centrui teikiamas paslaugas ir atliekamus darbus, jeigu tos teikiamos paslaugos ir atliekami darbai yra susiję su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais.

Šis įstatymas buvo parengtas atsižvelgiant į naujus Valstybinėms mokesčių inspekcijos religinių bendruomenių ir bendrijų dvasininkų, religinių apeigų patarnautojų ir aptarnaujančio personalo pajamų apmokestinimo išaiškinimus, kai paaiškėjo, jog Valstybinės mokesčių inspekcijos nuomone, lengvata pajamoms, gaunamoms pagal darbo sutartis nebėra taikoma.

Šaltinis: www.vtv.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.