Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2016-10-03/

Kviečiame dalyvauti iniciatyvoje „ES programavimo savaitė“

Maloniai kviečiame dalyvauti iniciatyvoje ES programavimo savaitė (Code Week), kuri vyks š.m. spalio 15–23 d. Taip pat prašome paraginti dalyvauti ir savo kolegas bei pažįstamus.

Šios savaitės metu vyks įvairūs renginiai, pažintiniai užsiėmimai, akcijos, siekiant populiarinti programavimą, suprantamai paaiškinti šios srities gebėjimus ir sutelkti motyvuotus žmones mokytis.

Įmones, mokymo įstaigas, bibliotekas ir kitas organizacijas kviečiame rengti ir skelbti apie spalio 15-23 d. planuojamus renginius svetainėje http://events.codeweek.eu/!    

Renginio formatas priklauso nuo Jūsų! Renginio metu nepamirškite suskaičiuoti dalyvių, fotografuoti ir (arba) filmuoti įkvepiančias istorijas apie programavimą.

Renginių organizatoriai (organizacijos arba lektoriai/mokytojai) po renginio bus kviečiami pateikti trumpą informaciją apie renginį,  po to bus sugeneruojamas dalyvio pažymėjimas.

Mokyklos skatinamos organizuoti „CodeWeek4All“ iššūkio programavimo renginius,  kuriuose dalyvautų kuo daugiau moksleivių. Mokykloms, kuriose šiuose renginiuose dalyvaus bent 50% moksleivių, bus išduoti specialūs pažymėjimai (Certificate of Excellence in Coding Literacy).

Detalesnė informacija: http://codeweek.eu/codeweek4all/ ir http://www.slideshare.net/alessandrobogliolo/europe-code-week-in-the-classroom-teacher-guide

Programavimo savaitės metu į renginius kviečiami ne tik vaikai ir jų mokytojai, bet ir tėvai, bibliotekininkai, verslininkai, politikai ir visi, kas užsiima programavimu.

Šiek tiek statistikos apie iniciatyvą:

  • 2015 m. 570.000 dalyvių,
  • 2014 m. 150.000 dalyvių,
  • 2013 m. 10.000 dalyvių.

Daugiau informacijos apie renginį:

Resursai lietuvių kalba: http://codeweek.eu/resources/lithuania/

Rekomendacijos organizuojant renginį (anglų kalba):

Rekomendacijos bibliotekoms (anglų kalba): http://www.slideshare.net/alessandrobogliolo/codeweekeu-2016-guidelines-for-librarians

Renata Danielienė
Programavimo savaitės ambasadorė
Skaitmeninio raštingumo kuratorė Lietuvoje
renata@ecdl.lt, www.ecdl.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.