Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2014-07-01/

Saugesnio interneto ambasadorių pirmasis seminaras

Birželio 10 d. Švietimo informacinių technologijų centre vyko pirmasis Saugesnio interneto ambasadorių seminaras, kuriame dalyvavo 14 mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų, programos eTwinning administratorė Lietuvoje Violeta Čiuplytė, profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia!?“ direktorė Živilė Drėgvaitė, asociacijos „Langas į ateitį“ projektų koordinatorė Rita Šukytė, pagalbos tarnybos „Vaikų linija“ psichologė, savanorių mokytoja Jurgita Smiltė Jasiulionė, Saugesnio interneto informavimo centro atstovai. Seminaro pradžioje 12 mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų buvo įteikti Saugesnio interneto ambasadoriaus pažymėjimai.

Seminaro metu savo patirtimi apie IKT taikymą projektinėje veikloje dalijosi Vilniaus „Žaros“ vidurinės mokyklos anglų ir vokiečių kalbų mokytoja Konsuela Liaskovskaja, ilgametė programos eTwinning konsultantė. Mokytoja taip pat kalbėjo apie programų eTwinning ir Saugesnio interneto integravimo į ugdymo dalykus privalumus, naudą mokiniams bei mokytojams. Programos eTwinning administratorė Lietuvoje Violeta Čiuplytė kvietė mokytojus dalyvauti šioje tarptautinėje programoje ir su vaikais nagrinėti saugumo internete temas saugioje ir patogioje programos eTwinning projektų platformoje.

Živilė Drėgvaitė pristatė profesinės iniciatyvos „Kam to reikia!?“ platformą ir veiklos galimybes, o Rita Šukytė išsamiai pristatė konkursą „Metų Saugesnio interneto mokytojas“ ir kvietė mokytojus aktyviai dalyvauti ir laimėti vertingų prizų.

Jurgita Smiltė Jasiulionė, pagalbos tarnybos „Vaikų linija“ psichologė ir savanorių mokytoja kalbėjo apie ypač dažnas elektronines patyčias mokykloje ir prevencijos būdus, dalijosi su mokytojais naudinga metodine medžiaga.

Nemaža seminaro dalis buvo skirta mokytojų gerajai patirčiai pasidalinti, konkurso „2014 m. Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“ darbams aptarti, bei saugesnio interneto ambasadorių veiklos gairėms sudaryti. Mokytojai, vykdę įvairius saugesnio interneto renginius savo mokyklose, dalyvavę konkurse „2014 m. Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“ ir tapę Saugesnio interneto ambasadoriais Lietuvoje dalijosi savo patirtimi apie vykdytas veiklas, diskutavo aktualiais šios srities klausimais. Pabrėžtina, jog sudarant ambasadorių veiklos gaires, bendrai nutarta, kad ambasadorių veiklai skatinti ir tinklui Lietuvos mokyklose plėsti reikalinga akredituota ambasadorių rengimo / mokymo programa, kuri padėtų kurti ir naudoti geresnį internetą.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.