Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2014-02-19/

2014 m. Tarptautinei saugesnio interneto dienai praėjus

Į 2014 m. Tarptautinės saugesnio interneto dienos renginį, vykusį Vilniuje vasario 11 d. parodų ir kongresų centre LITEXPO, susirinko daugiau nei 350 dalyvių iš visos Lietuvos. Šiais metais tikslinė renginio auditorija buvo pasirinkta neatsitiktinai – 5–7 klasių mokiniai yra itin imlūs interneto naujovėms ir smalsūs – tad dar kartą priminti ir gyvai pakalbėti apie interneto pavojus tikrai buvo verta! Šių metų dienos tema „Kurkime geresnį internetą kartu” yra itin aktuali minėtai amžiaus grupei jau vien dėl to, jog didelė dalis nepilnamečių aktyviai bendrauja socialinėse svetainėse nepaisydami nustatyto amžiaus cenzo – tad ugdydami jų sąmoningumą pagarbiai ir atsakingai bendrauti internete visi prisidėsime prie geresnio interneto turinio kūrimo.
 
Kaip ir kiekvienais metais norintys dalyvauti Saugesnio interneto dienos renginyje buvo kviečiami registruotis Draugiško interneto svetainėje – smagu, kad kaskart sulaukiame dalyvių iš vis įvairesnių Lietuvos regionų! Visi iš anksto užsiregistravę ir ankstyvą rytą susirinkę parodų ir kongresų centre LITEXPO šildėsi karšta kakava, vaišinosi saldėsiais, dalyvavo įvairiose Saugesnio interneto projekto partnerių veiklose. O netrukus visi skubėjo į didžiulę salę, kurioje muzikuojant aktorių trupei „Teatriukas“ ir prasidėjo Saugesnio interneto dienos šventė.
 
Saugesnio interneto dienos renginį tiesiogiai internetu galėjo stebėti visi norintys, nes kokybišką tiesioginę transliaciją užtikrino techninis centras LITNET – galime pasidžiaugti įspūdingais skaičiais: 10 val. buvo užfiksuota 350 unikalių prisijungimų, 11 val., prasidėjus netradicinei pamokai, – net 853 unikalūs prisijungimai!
 
Iki pat netradicinės pamokos pradžios renginio vedėjas Ignas Krupavičius puikiai išlaikė paslaptį apie tai, kas gi ves įdomiąją pamoką, – neabejodami galime teigti, jog nė vieno abejingo renginyje nepaliko visiems gerai pažįstamas „mokytojas“ Marijonas Mikutavičius, kalbinęs įvairius netradicinės pamokos svečius: lengvaatletį Virgilijų Alekną, dainininką Donatą Montvydą, žurnalistą Vytarą Radzevičių, kinologų atstovus Aleksandrą Aleksandravičių ir Liną Grincevičių, kurie į renginį atvyko su kalyte Jola. Žymūs žmonės dalijosi savo nuomone, patirtimi, patarimais salėje sėdintiems ir stebintiems kitapus ekranų. Na o šventės pabaigą vainikavo Švietimo informacinių technologijų centro skelbtų piešinių (318 darbų iš 32 Lietuvos mokyklų), komiksų (316 darbų iš 40 mokyklų) ir naršyklinio žaidimo idėjos (45 darbai iš 15 mokyklų) konkursų nugalėtojų apdovanojimai.  Už geriausius darbus iš visos Lietuvos konkursuose dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti Saugesnio interneto projekto prizais su simbolika, projekto partnerių ir rėmėjų dovanomis.
 
Saugesnio interneto dienos renginiai nesibaigė centriniu renginiu vasario 11 d. – visą antrąją vasario mėn. savaitę daugiau kaip 100 Lietuvos viešųjų bibliotekų, jų filialų bei mokyklų bibliotekų prisijungė prie Saugesnio interneto savaitės akcijos pasinaudodami mokymo svetainėje www.epilietis.eu pasiūlytomis veiklomis. Aktyvūs bibliotekininkai organizavo renginius, padedančius savo bendruomenės nariams jaustis saugesniais internetinėje erdvėje. Bibliotekose vykusios veiklos pritraukė daugiau nei 5000 lankytojų: pamokėlės saugesnio interneto temomis, šviečiamųjų filmų peržiūra, žinių patikrinimo testai, konkursai ir kt. Saugesnio interneto savaitės bibliotekose iniciatoriai – asociacija „Langas į ateitį“ ir AB TEO LT.
 
Lietuvos mokyklose Saugesnio interneto savaitė taip pat buvo aktyviai minima. „Jos metu įvairių sričių profesionalai aplankė apie 100 Lietuvos mokyklų ir susitiko su daugiau nei 2,2 tūkst. mokinių, kuriems pasakojo apie tai, kaip naršant internete visuomet išlikti saugiais. Specialistai iš Lietuvos Policijos, TEO LT, „ATEA“, „Blue Bridge“ bei daugelio kitų organizacijų dalijosi patirtimi ne tik apie svarbiausius saugumo įgūdžius šiuolaikiniame informacijos pasaulyje, bet ir apie savo karjeros kelią“, – pasakoja „Swedbank“ bei „Omnitel“ įkurtos profesinės savanorystės iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Živilė Drėgvaitė.
 
Taigi šių metų Saugesnio interneto dienos savaitė Lietuvoje buvo tikrai populiari. Norėdami, kad šios dienos renginiuose būtų dalyvaujama dar aktyviau, prašome visų dalyvavusių užpildyti trumpą anketą.
 
2014 m. Saugesnio interneto dienos įrašą galite rasti šiuo adresu.
 
Nuotraukas iš renginio galite pamatyti čia.
 
Renginio transliacija internetu rūpinosi:
litnet_35.png
 
Renginio organizatoriai:
smm_40.png    itc_50.png    lia_60.png    rrt_50.png    vl_100.png     litnet_35.png       lrt_50.png       teo_50.png        lztl_50_1.png
 
Renginio rėmėjai:
E_star_100.png    lpd_50.png    omnitel_30.png     tilde_50.png    avad_100.png    microsoft_30.png        vtaki_70.png     TV_90.pngMP_90.png

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.