Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2013-05-29/

INHOPE skelbia 2012 m. veiklos ataskaitą

INHOPE spaudos pranešime, išplatintame 2013 m. gegužės 22 d., teigiama:

„Tarptautinė interneto karštųjų linijų asociacija INHOPE paskelbė metinę ataskaitą, kurioje pateikiami asociacijos ir jos narių pasiekimai kovojant su vaikų seksualinio išnaudojimo atvejais internete. Ataskaitoje skelbiami reikšmingi statistiniai duomenys iš INHOPE duomenų bazės, INHOPE pranešimų valdymo sistemos (IHRMS).

Metinėje ataskaitoje pateikiama atvejų analizė, sėkmingi karštųjų linijų iš viso pasaulio tyrimai, leidę išaiškinti nusikaltėlius ir identifikuoti jų aukas. Be to, ataskaitoje pabrėžiamas stiprus bendradarbiavimas su teisėsaugos institucijomis ir pagrindiniais rinkos žaidėjais, kad būtų kuo sparčiau pašalinta vaikų seksualinio išnaudojimo medžiaga iš interneto ir užtikrintas finansinis skaidrumas ir tinkamas pinigų panaudojimas.“

Kai kurie statistiniai duomenys, pateikti 2012 m. INHOPE veiklos ataskaitoje:

INHOPE narėmis buvo 43 karštosios linijos iš 37 šalių. 150 turinio analitikų iš 37 pasaulio šalių ištyrė 1 059 758 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. 37 404 URL adresai buvo užregistruoti INHOPE duomenų bazėje kaip vaikų seksualinio išnaudojimo atvejai internete. 96 proc. šių URL adresų buvo perduota teisėsaugos institucijoms per vieną dieną. 88 proc. atvejų šiais adresais esantis neteisėtas turinys buvo pašalintas iš interneto per savaitę.

Visą spaudos pranešimą skaitykite čia.

Lietuvoje veikianti karštoji linija 2012 m. ištyrė  607 pranešimus. Plačiau apie tai skaitykite čia.

RRT interneto karštosios linijos veikla Lietuvoje vykdoma nuo 2007 m. Nuo 2008 m. ji yra INHOPE narė.  RRT karštosios linijos tikslas yra priimti ir nagrinėti pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį ir (arba) neteisėtą veiklą internete (http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report). Išnagrinėjus pranešimus ir pasitvirtinus informacijai apie šalies įstatymų pažeidimus, pranešimai perduodami tirti atsakingoms teisėtvarkos institucijoms arba, kai turinys susijęs su ne Lietuvoje saugoma informacija, kitų šalių karštosioms linijoms, INHOPE narėms.

Visą INHOPE ataskaitą galima rasti čia.

Daugiau informacijos apie INHOPE rasite www.inhope.org.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.