Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2013-03-27/

Saugesnio interneto dienai praėjus – kas įdomaus vyko kitose šalyse?

Austrija

Saugesnio interneto komanda vyksta į vaikų darželius!

2013 metų Saugesnio interneto dieną Austrijos Saugesnio interneto centras paskelbė savo tyrimo „Vaikai ir jų naudojimasis interneto ištekliais“ rezultatus, kurie atskleidė, kad 41 % Austrijos vaikų nuo 3 iki 6 metų amžiaus reguliariai naudojasi internetu. Šia tema Austrijos Saugesnio interneto komanda parengė tris naujas priemones ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams ir mokytojams.

Bulgarija

2013 metų TeeNET parlamentas: Pagalba jaunimui keliauti geresnio interneto keliu

Šiais metais pagrindinė Saugesnio interneto dienos iniciatyva Bulgarijoje buvo 2013 metų TeeNET Parlamentas. Renginys vyko Bulgarijos Parlamento pastate ir daugiausiai dėmesio buvo skiriama skatinti jaunimo aktyvumą ir jų savikontrolę. Renginio metu 10 paauglių delegatų iš visos šalies, kurie buvo išrinkti du mėnesius trukusių visuotinių rinkimų socialinėje svetainėje „Facebook“ būdu, pristatė 10 teisių, kurios turėtų būti įtrauktos į pirmąjį „Bulgarijos jaunimo teisių internete statutą“.

Kipras

„CyberEyhics“ konsorciumas 2013 metų Saugesnio interneto dieną mini įvairiais renginiais ir veiklomis

2013 metais jau septintąjį kartą Kipre buvo švenčiama Saugesnio interneto diena, kurios metu vyko daugybė renginių bei veiklų: interaktyvi konferencija, vaizdo filmų konkursas, renginiai mokyklose, kuriamos dainos apie saugumą internete, „slaptąja kamera“ filmuojami seminarai ir dar daugybė kitų.

Danija

„Digilemma 2013“: skaitmeniniai pasauliai – skaitmeninės dilemos

Tyčiojamasi mokyklos kieme, viešose vietose… ir internete. Bet kas iš tiesų yra atsakingas už tai? Ir kiek tu, kaip mokytojas, gali ir nori kištis, kai patyčios vyksta socialinėje medijoje? 2013 metų Saugesnio interneto dienos metu Danijos Saugesnio interneto centras daugiausia dėmesio skyrė mokytojų „skaitmeninėms dilemoms“, su kuriomis jie susiduria dirbdami su vaikais ir jaunimu.

Graikija

Saugesnio interneto dienos ambasadoriai skelbia Saugesnio interneto dienos žinutes

2013 metų Saugesnio interneto dieną 218 visų lygių mokyklų, bibliotekų, savivaldybių, universitetų, savanorių organizacijų ir kompanijų tapo 2013 metų Saugesnio interneto dienos ambasadoriais Graikijoje. Ambasadoriai surengė daugiau nei 400 renginių visoje šalyje, kuriuose dalyvavo 2543 pedagogai, 9703 vaikai, 14995 jaunuoliai ir 4943 tėvai.

Latvija

2013 metų Saugesnio interneto dieną žinomi socialinės medijos ekspertai akis į akį susitinka su jaunimu

2013 metų Saugesnio interneto dienos proga Latvijoje surengtas jaunimo forumas, kuriame buvo svarstoma apie šių metų kampanijos šūkį „Junkis pagarbiai ir atsakingai“. Žinomi socialinės medijos ir technologijų ekspertai buvo pakviesti parengti pranešimus ir padirbėti su jaunuoliais šiomis temomis: kaip mes bendraujame internete, kalba, kurią vartojame, įspūdis, kurį paliekame apie save, ir kaip tai gali mums apsiliepti ateityje.

Liuksemburgas

2013 metų Saugesnio interneto diena Liuksemburge – gyva ir interaktyvi

2013 metų Saugesnio interneto diena Liuksemburge buvo labai interaktyvi. Renginiai prasidėjo „Saugesniais pietumis“, kurie vyko sostinėje esančiuose Europos namuose, vėliau – internetinio priekabiavimo temai skirta konferencija, kurioje buvo nagrinėjamas žaidimas „Jausmų barometras“. Vėliau prasidėjo hip-hopo dainų konkursas, o renginių diena buvo baigta apvaliojo stalo konferencija, kuri buvo tiesiogiai transliuojama internetu.

Lenkija

Ugdomosios veiklos Lenkijoje žymi Saugesnio interneto dieną

Vasaris yra labai svarbus mėnuo saugumo internete ugdymui Lenkijoje. Kaip ir ankstesniais metais, Lenkijos Saugesnio interneto centras organizavo pagrindinį Saugesnio interneto dienos renginį Varšuvoje. Diena prasidėjo spaudos konferencija, vėliau vyko renginys, skirtas profesionalams, dirbantiems su vaikais, kurio metu vyko interaktyvūs debatai ir švietimo iniciatyvų, skirtų saugesniam internetui, pristatymas.

Rumunija

Tikra interneto saugumo ir bendradarbiavimo šventė Rumunijoje

2013 metų Saugesnio interneto diena Rumunijoje buvo tikra saugumo internete ir bendradarbiavimo šventė. Rumunijos Saugesnio interneto centras turėjo puikią galimybę įtraukti žmones į visa dieną trunkančias veiklas ir renginius, vykstančius visoje šalyje. Padedant kompanijoms ir ministerijoms, Bukarešte buvo suorganizuotas pagrindinis dienos renginys.

Slovėnija

Saugesnio interneto dienos apklausa Slovėnijoje: Kas kelia nerimą tėvams dėl vaikų naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais?

Šiais metais Slovėnijoje Saugesnio interneto dieną daugiausia dėmesio buvo skiriama saugiam ir atsakingam naudojimuisi mobiliaisiais įrenginiais. Viena iš šiai dienai skirtų veiklų buvo internetinė tėvų apklausa apie nuomones, nuogąstavimus ir bendradarbiavimo strategijas, susijusias su jų vaikų naudojimusi mobiliaisiais telefonais.

Ispanija

Saugesnio interneto debatai jaunimo kongrese

Dažniausiai kongresus rengia ir juose dalyvauja suaugusieji. Taip pat įprasta, kad diskusijų temos būna skirtos taip pat suaugusiems. Tačiau ar kada nors dalyvavote kongrese, kuriame ir pranešėjai, ir dalyviai yra jaunuoliai? Rengti tokį kongresą buvo Ispanijos Saugesnio interneto centro idėja pažymėti 2013 metų Saugesnio interneto dieną.

Jungtinė Karalystė

Kaip šiais metais pasikeitė Saugesnio interneto dienos radijas?

Besiruošdama 2013 metų Saugesnio interneto dienai Jungtinės Karalystės Saugesnio interneto dienos komanda jau žinojo, kad vėl norės rengti tiesioginį internetinio radijo maratoną. Tačiau jau dvejus metus iš eilės rengusi tokį maratoną, šiais metais komanda metė sau iššūkį jį padaryti dar naujoviškesnį ir patrauklesnį.

Australija

Saugesnio interneto diena padeda Australijos mokiniams jungtis pagarbiai ir atsakingai

Australijoje jau dešimtą kartą buvo švenčiama Saugesnio interneto diena, kurios metu mokyklose vyko veiklos, skirtos padėti vaikams ir jaunimui „Jungtis pagarbiai ir atsakingai“. Australijos Saugesnio interneto dienos komitetas „Cybersmart“ organizavo daugybę renginių, skirtų paminėti šiai dienai.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.