Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2012-10-19/

2012 m. trečiąjį ketvirtį gauta 119 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2012 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) „karštoji linija“ gavo 119 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Ištyrusi visus pranešimus, RRT:

  • 5 pranešimus persiuntė tolesniam tyrimui Policijos departamentui. Įtariamas neteisėtas turinys – seksualinis vaikų išnaudojimas (4 pranešimai), smurtas (1 pranešimas);
  • 2 pranešimus persiuntė tolesniam tyrimui Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, įtariama neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija;
  • 3 internetinius adresus (URL) iš pranešimų apie galimai seksualinio vaikų išnaudojimo vaizdus perdavė į specialią tarptautinę INHOPE URL duomenų bazę, kur jų nagrinėjimą perėmė kitų šalių „karštosios linijos“; 1 pranešimas persiųstas nagrinėti tiesiai Rusijos Federacijos „karštajai linijai“.

Iš viso 2012 m. sausio–rugsėjo mėn. „karštoji linija“ išnagrinėjo 471 pranešimą.

Apie „karštąją liniją“

2011–2012 m. (iki liepos mėn.) Lietuvoje, įgyvendinant ES Saugesnio interneto programą, buvo vykdomas projektas „Saugesnis internetas LT SIC“ („Safer Internet LT SIC“). Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (angl. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis. Šiuo metu rengiamasi pasirašyti naują sutartį su EK dėl Saugesnio interneto projekto „SIC LT II“ vykdymo 2012–2014 m. laikotarpiu.

Vienas pagrindinių projekto uždavinių yra interneto „karštosios linijos“, kuri įsteigta RRT, funkcijų vykdymas. Interneto svetainėje bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir, pranešimui pasitvirtinus, perduodama tolesniam tyrimui atsakingoms institucijoms Lietuvoje arba kitų šalių „karštosioms linijoms“.

Jei pranešimuose nurodyta neteisėta arba žalinga informacija yra patalpinta Lietuvos tarnybinėse stotyse, tokie pranešimai siunčiami tolesniam tyrimui Policijos departamentui arba Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Atlikusios tyrimą, šios institucijos imsis tinkamų veiksmų prieš nepageidaujamo turinio skelbėjus. Jei interneto svetainė arba forumas, kur yra nepageidaujamas interneto turinys, yra kitų šalių tarnybinėse stotyse, informacija apie tai perduodama kitų šalių „karštosioms linijoms“ arba Policijos departamentui.

Šiuo metu 37 pasaulio šalyse veikia 42 interneto „karštosios linijos“, kurias jungia INHOPE asociacija. RRT įstojo į INHOPE asociaciją 2008 m.

RRT informacija

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.