Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2012-10-17/

Rugsėjo mėnesį įvyko mokymai Europos saugesnio interneto centrams

Šių metų rugsėjo 26–28 d. Budapešte (Vengrijoje) įvyko tradiciniai mokymai Saugesnio interneto centrams, kurie 33-jose Europos šalyse vykdo Europos Komisijos finansuojamą projektą „Saugesnis internetas“. Mokymus organizavo visus Europos saugesnio interneto centrus vienijantis INSAFE tinklas.

Šiais metais mokymuose dalyvavo net trys Lietuvos „Saugesnio interneto“ projektą įgyvendinančių organizacijų atstovai iš Švietimo informacinių technologijų centro, asociacijos „Langas į ateitį“ bei VšĮ „Vaikų linija“. Pastarosios dvi organizacijos prie „Saugesnio interneto“ projekto vykdymo prisijungė tik šių metų liepos mėnesį, tad dalyvavimas mokymuose suteikė galimybę ne tik sužinoti projekto įgyvendinimo aktualijas, bet ir susipažinti su kolegomis iš kitų šalių.

Tris dienas trukusių mokymų metu buvo aptartos Saugesnio interneto centrų ir Pagalbos linijų veiklos aktualijos, gerąja patirtimi dalijosi „Saugesnio interneto“ projektų vykdytojai iš įvairių Europos šalių. Mokymuose kalbėta apie interneto vartotojų teises ir pareigas, artėjančią Saugesnio interneto dienos akciją, mobiliąsias technologijas ir saugų naudojimąsi jomis.

Renginio metu asociacijos „Langas į ateitį“ atstovė Rita Šukytė dalyvavo interneto išteklių konkurse, kuriame pristatė asociacijos „Langas į ateitį“ sukurtą nuotolinį kursą „Ką turėtų žinoti pedagogai apie interneto grėsmes“ (kurso tikslinę grupę, turinį, mokymų rezultatus). Šio konkurso metu Saugesnio interneto centrai dalijosi savo sukurtomis šviečiamosiomis priemonėmis, pristatė naujas idėjas. Pirmoje kategorijoje – žaidimai ir vaizdo siužetai – laimėjo Belgijos saugesnio interneto centro sukurtas vaizdo siužetas, žaismingai skatinantis 10–12 metų vaikus pranešti apie pastebėtą įtartiną interneto turinį.

 

Pagalbos tarnybos „Vaikų linija“ atstovė aktyviai dalyvavo diskusijose apie šalių pagalbos linijų bendrų susitikimų ir veiklų planavimą. 2012–2014 m. projekto įgyyvendinimo metu pagalbos linijų atstovams numatyta organizuoti daugiau renginių ir mokymų, kuriuose bus galima dalintis patirtimi, bendrauti su ekspertais ir aptarinėti atskirus atvejus, su kuriais susiduriama teikiant pagalbą vaikams ir paaugliams. Mokymų Budapešte metu buvo semiamasi patirties apie konsultavimo galimybes pokalbio kambariuose (online chatting) ir SMS žinutėmis – tai yra nauji konsultavimo būdai, kurie dar mažai prigiję Lietuvoje dirbant su vaikais ir paaugliais. Tačiau galimybė vaikams išnaudoti įvairias pagalbos prašymo formas yra svarbi, ypač todėl, kad vaikai ir jauni žmonės vis dažniau ir daugiau naudojasi informacinėmis technologijomis.

„Saugesnio interneto“ projektų patirtis rodo, kad suaugę asmenys dažnai yra linkę pervertinti jaunų žmonių gebėjimus naudotis informacinėmis technologijomis. Jauni žmonės labai greitai perpranta naujas technologijas, mėgsta naudotis interneto teikiamomis galimybėmis, tačiau yra linkę ignoruoti interneto keliamas grėsmes. Todėl „Saugesnio interneto“ projektų vaidmuo yra ypač svarbus siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete, skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis technologijomis, suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su pavojais internete.

Rita Šukytė, asociacija „Langas į ateitį“
Marina Mažionienė, VšĮ „Vaikų linija“

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.