Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos

/2011-09-21/

Rudens savaitgalis Taujėnuose, arba kodėl mes norime dirbti fabrike

Dienų žaliųjų ilgesį surinksiu
Ir išsklaidysiu tėviškės laukuos.
Ramiai vingiuos ten vieškelis sulinkęs,
Kaip raitelis laukais nujos.

Dažnai sapnuoju aš, kad pilyse gyvenom,
Ten šypsos ežerai lyg mėlynu dangum.
Išeina iš pilies bajoras senas
Ir žada pasaką pasekti mum.

Vytautas Mačernis

Tiesa, ne senas bajoras, o žavi, elegantiška moteris pasitiko mus ankstų šeštadienio rytą Taujėnų dvare. Mus – stovyklos „eTwinning ir Saugesnio interneto filmų fabrikas“ organizatorius, dalyvaujančius moksleivius ir jų mokytojus iš dešimties Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Čia, Taujėnų dvare, rugsėjo 17-18 dienomis vyko pirmoji Lietuvoje respublikinė moksleivių stovykla, kurios tikslas buvo supažindinti mokinius su eTwinning ir Saugesnio interneto projektų galimybėmis, gimtojo krašto kultūriniu paveldu, skatinti mokinių ir mokytojų dalijimąsi projektų metu įgyta patirtimi kuriant filmus.

Taujėnų dvaras savo klasicistiniu grožiu ir ramybe, romantišku parku su vingiuotais takeliais ir nėrinius primenančiais tilteliais, išties priminė žilą didiką, kiek prisnūdusį po šiltais saulės spinduliais. Tačiau vaikų balsai, juokas, linksmi pasisveikinimai prižadino Taujėnus iš tokio saldaus rytinio miego. Dalyviai, burtų keliu padalinti į keturiais komandas, nekantriai laukė programos pradžios. 11 valandą didžiojoje dvaro salėje susirinko visi dalyviai. Organizatorės Violeta ir Aurelija pristatė programą, paaiškino stovyklos taisykles, bei palinkėjo visiems šaunaus darbo, smagaus poilsio, nepakartojamų akimirkų. Turėčiau čia pat pasakyti, jog visi linkėjimai pilnai išsipildė!

Viešnagė Taujėnuose prasidėjo ekskursija po dvaro ansamblį, parką. Sužinojome apie dvaro istoriją, savininkų likimus, čia viešėjusius žmones, dvaro atstatymą, šio Fenikso prikėlimą iš pelenų, dabartinių savininkų pomėgius, įvertinome jų įdėtą darbą ir meilę.

Po sočių pietų Oranžinė, Raudona, Mėlyna ir Geltona komandos gavo savo kūrybines užduotis – sukurti filmus pagal žanrus: istorinė drama, muilo opera, fantastinis filmas, detektyvas. Kiekvienai komandai vadovavo profesionalūs operatoriai. Kibusios į darbą komandos kūrė scenarijus, pasirinko filmavimui reikalingą atributiką, kostiumus, filmavimo vietas. Laikas, skirtas darbui filmavimo aikštelėse prabėgo, lyg viena minutė.

Mokytojos, atlydėjusios vaikus į stovyklą, tuo tarpu neliūdėjo, o susirinkusios vienoje iš dvaro menių aptarė joms svarbius klausimus, pasidalino projektinės veiklos patirtimi, apsikeitė naujomis idėjomis.

Po vakarienės mūsų laukė žaidimai, pramogos, šokiai. Didžiojoje salėje susirinkę dalyviai smagiai leido laiką su naujais draugais, dalyvavo konkursuose, atliko įvairias smagias užduotis. Ir štai pagaliau priartėjo visų laukta Pasaulinė kino filmų premjera! Žiūrovams, režisieriams, aktoriams, scenaristams, garso operatoriams ir vertinimo komisijos nariams buvo pristatyti keturi filmai:

  • Oranžinė komanda pristatė fantastinį filmą „Mėlynojo meškiuko pagrobimas“;
  • Mėlynųjų komandos muilo opera buvo pavadinta „Baisusis Benediktas“;
  • Raudonieji nufilmavo detektyvinę istoriją „Detektyvai e ir Twinningas“;
  • Geltonosios komandos kūriniu tapo istorinė drama „eTwinning gimimas“. Šis filmas gavo pagrindinį apdovanojimą, kaip labiausiai atskleidęs abu projektus, atitikęs žanrą, jame labiausiai atsiskleidė pasirinkta tema. Sveikiname!

Pagal devynias nominacijas buvo apdovanoti ir kiti filmai arba filmuose vaidinę aktoriai. Vakaro kulminacija tapo prizų ir kitų dovanų įteikimai. Antra stovyklos diena prasidėjo smagia foto sesija Taujėnų dvaro parke. Toliau darbą tęsėme Didžiojoje salėje, kur prie improvizuoto apskrito stalo dalyviai aptarė ir įvertino darbo rezultatus, išsakė savo nuomones apie tai, kokią patirtį įsigijo stovyklos metu, kaip planuoja taikyti įgytas žinias projektinėje veikloje. Nuomonės buvo vieningos. Tokia stovykla reikalinga! Ji buvo įdomi, leido išreikšti save kūrybiniame darbe, įgyti vertingos patirties, motyvavo tolimesniam darbui, papildė draugų ratą (ne tik virtualių bet ir tikrų). Vaikai iš visos širdies dėkojo stovyklos organizatorėms Aurelijai Michailovaitei ir Violetai Čiuplytei už jų nuoširdų darbą, geranoriškumą, entuziazmą. Prie šitų šiltų žodžių prisidedame ir mes, mokytojos, dalyvavusios „eTwinning ir Saugesnio interneto filmų fabriko“ stovykloje.

Pabaigoje norėčiau pridėti kelis man atsiųstus komentarus, už kuriuos esu dėkinga jų autorėms.

Silvija Musiejienė, Kauno Atžalyno vidurinė mokykla:

Manau svarbu, kad grįžus iš Taujėnų dvaro stovyklos mokinių veidai švytėjo iš džiaugsmo. Tikiu, kad ateityje jie su dideliu entuziazmu dalyvaus įvairiuose eTwinning projektuose, nes yra įkvėpti to, ką jie pamatė ir išgirdo. Vaikai ne tik susirado naujų draugų, kūrė filmus, sužinojo daugiau apie draugišką internetą, bet ir pradėjo labiau gerbti mus, mokytojus, kad įvertinome ir pasirinkome būtent juos taip nuostabiai praleisti savaitgalį.

Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Daiva Šitkauskaitė:

Filmavimo aplinka buvo ideali – Taujėnų dvaras, tikri teatro kostiumai, geras oras ir puiki komanda. Buvo gražu žiūrėti į „užsidegusius vaikus“. Čia apie viską buvo pagalvota – ne tik apie rimtą vaikų darbą, bet ir apie pramogas – jiems patiko vedėjo žaidimai bei šokiai.

Man, kaip mokytoaji, buvo labai įdomūs ir naudingi pokalbiai su kolegėmis bei renginio organizatorėmis apie Saugaus interneto ir eTwinning projektus. Sužinojau labai įdomių dalykų, kuriuos tikrai pritaikysiu ateityje. Šiuose projektuose esu dar tik pradedančioji, bet stovykloje praleistas laikas parodė, kad einu tinkamu keliu. O pats geriausias atlygis – vaikų šypsenos, rodančios, kad jie tikrai gerai praleido laiką. Išvykstantys vaikai dėkojo renginio organizatoriams už turiningai praleistą savaitgalį ir tikėjosi panašių stovyklų, tik jau ilgiau trunkančių, ateityje. Man belieka tik prisidėti prie vaikų padėkos ir vilties, kad tai pasikartos.

Rasa Valaitytė, Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija, Ia gimnazijos klasė:

Pirmiausia man didelį įspūdį paliko Taujėnų dvaras, nes ten lankiausi pirmą kartą. Antra, labai patiko netradicinė stovyklos veikla – filmų kūrimas. Tikrai buvo įdomu dirbti komandoje su operatoriais, o po to žiūrėti savo ir kitų komandų darbo rezultatus. Man patiko stovyklos organizuotumas. Tikrai turėjome puikią nakvynę ir maitinimą. Pramogų taip pat nepritrūko. Be abejo, negaliu nepaminėti tos mokytojos, kuri šoko geriau nei mes… Ši stovykla man gyvenime buvo pirmoji ir labai patiko. Ji, kaip ir eTwinning’as, padėjo susipažinti su naujais žmonėmis iš Lietuvos. Komandos labai susidraugavo. Dėkojame organizatoriams ir laukiame kvietimo į antrąją stovyklą!“

Peržiūrėkite renginio nuotraukas (nuotraukų archyvas)

Peržiūrėkite renginio komandinius filmukus (filmukų archyvas)

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.