Draugiškas Internetas - SID 2016 savaitė - Saugesnio interneto diena
Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

SID 2016 savaitė

Saugesnio interneto savaitės renginių kalendorius

Saugesnio interneto savaitės renginių kalendorių galima atsisiųsti čia.

 

Vasario 8 – 13 d.
 
Savaitės veiklos Lietuvos viešosiose bibliotekose

 

Lietuvos viešosiose bibliotekose bus organizuojamos įvairios veiklos ir renginiai, skirti supažindinti bendruomenes su saugumo internete svarba ir nauda bei mokyti gyventojus, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje. Šių metų renginių akcentas – vaikų ir jaunimo saugumas internete. Bibliotekose ir jų filialuose vyks vaikams, jų tėvams bei kitiems bendruomenės nariams skirti interaktyvūs žaidimai ir viktorinos, bus skatinamos diskusijos saugesnio interneto temomis, bibliotekų darbuotojai gyventojams ves mokymus ir patars, kaip užtikrinti savo ir vaikų saugumą internete, bus rodomi edukaciniai filmai bei atliekami testai, kurie padės įvertinti savo saugumą interneto erdvėje.

 

Bibliotekos kvies bendruomenes (ypač tėvus, mokytojus ir kitus su vaikais dirbančius specialistus) stebėti tiesioginę transliaciją paskaitos, kuri bus skaitoma renginyje vasario 9 d. (paskaitos laikas 11:25 – 12:00 val.) Paskaitos metu specialistai kalbės temomis: „Tėvų atsakomybės saugoti vaiko atvaizdą“, „5 būdai, kaip tėvai naudoja vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose“, „Ką turi žinoti tėvai prieš publikuodami vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose – techniniai aspektai“.

 

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto savaitės veiklas bibliotekose kviečiame ieškoti artimiausioje bibliotekoje nuo vasario mėnesio.

 

Vasario 8 – 12 d.
  
Projekto „Kam to reikia“ veiklos Lietuvos mokyklose

 

Profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia!?“ 2016 metais jau trečią kartą prisijungia prie Saugesnio interneto dienos veiklų ir siūlo mokytojams ir mokiniams galimybę į savo mokyklą pasikviesti specialistus ir kartu aptarti aktualias saugumo internete temas. Šiais metais projektas su įvairių verslo įmonių atstovais planuoja apie 200 susitikimų. Daugiau informacijos rasite čia.

 

 

Vasario 9 d.

Internetiniai seminarai

 

Vasario 9 d., tiesioginė transliacija internete:

 

10:20 - 11:20 val. MAGIŠKA kelionė internete“ - netradicinė pamoka renginio dalyviams geresnio interneto temomis. Tiesioginę transliaciją galite stebėti www.litnet.lt/SID2016

 

11:25 - 12:00 val. paskaita mokytojams, tėvams. Tiesioginę transliaciją galite stebėti www.litnet.lt/SIDtevams.

-        Jurgita Smiltė Jasiulionė (VšĮ „Vaikų linija“ psichologė). „Tėvų atsakomybės saugoti vaiko atvaizdą, 5 būdai, kaip tėvai naudoja vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose“. Tyrimai atskleidžia, kad šiuolaikiniai vaikai pirmuosius skaitmeninius pėdsakus internete palieka dar iki gimimo. Paskaitoje aptarsime, ar tėvai atsakingai naudoja savo vaikų nuotraukas internete bei kokias grėsmes kartais patys suaugusieji pamiršta, virtualioje erdvėje viešindami svarbius savo šeimos gyvenimo įvykius.

 

-        Rimvydas Jurkuvėnas („Teo“ žinių ir kompetencijų valdymo koordinatorius). „Ką turi žinoti tėvai prieš publikuodami vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose – techniniai aspektai“. Internete dalintis nuotraukomis labai paprasta ir smagu, bet niekada negalime būti tikri, kur ir kokiems tikslams bus panaudota mūsų vaikų nuotrauka. Nusprendėte, kad nuo šiol būsite atsargūs ir ištrinsite iki šiol skelbtas fotografijas – kiek įgyvendinamas šis jūsų pasiryžimas?  

 

Tiesioginę transliaciją vykdo Lietuvos mokslo ir studijų institucijų kompiuterių tinklas (LITNET)

 

Vasario 8 – 12 d.


Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje

Kviečiame mokytojus ir mokyklos bendruomenes rengti Saugesnio interneto savaitės renginius savo mokyklose. Atrinktų geriausių renginių organizatoriai bus apdovanoti prizais su projekto simbolika. Visi konkurse dalyvavę renginių organizatoriai gaus padėkas, kurios patvirtins dalyvavimą Saugesnio interneto viešinimo kampanijos veikloje, taip pat bus informuojami apie visas SIC veiklas ir ambasadorių rengimą mokyklose. 

Renkant geriausią renginį bus vertinama: renginio koncepcijos originalumas, renginio temos aktualumas ir jos svarbos pagrindimas, renginio aprašymo išsamumas (vaizdinė ir tekstinė medžiaga), įvairių bendruomenės narių (mokyklos, rajono, savivaldybės) įtraukimas į veiklą (-as).

Atkreipiame dėmesį, kad veiklos turi būtų organizuojamos Saugesnio interneto savaitės metu (vasario 8 - 12 d.). Renginiai konkursui registruojami iki vasario 26 d. imtinai.

-          Medžiagą, padėsiančią rengti saugesnio interneto renginius savo mokykloje, galite rasite čia

-          Renginių registravimo formą galite rasti čia.

 

Saugios e. erdvės ženklas mokyklai

 

Asociacija „Langas į ateitį“ ir Švietimo informacinių technologijų centras (ITC) kviečia Lietuvos mokyklas aktyviai jungtis į Saugios e. erdvės ženklo bendruomenę. Svetainėje www.esafetylabel.eu mokytojai gali susipažinti su saugios e. erdvės patarimais ir gairėmis, dalintis naudinga informacija su kitais bendruomenės nariais. O savo patirtį įvertinusioms mokykloms suteikiama saugios e. erdvės akreditacija – bronzinis, sidabrinis ar auksinis ženklas.

 

Kviečiame mokytojus iki Saugesnio interneto savaitės pabaigos (vasario 12 d.) užsiregistruoti www.esafetylabel.eu bendruomenėje bei gauti Saugios e. erdvės ženklelį savo mokyklai.  Burtų keliu atrinksime ir Saugesnio interneto suvenyrus įteiksime 15-ai užsiregistravusių mokytojų.

 

 

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.