Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

SID 2016 Europoje

Tarptautinė Saugesnio interneto diena 2016

Pastaruoju metu laisvėjant galimybėms kurti turinį internete, darosi vis svarbiau užtikrinti ne tik saugesnį, bet ir geresnį internetą. Nesvarbu, ar esate vaikas, jaunuolis, tėvelis, mokytojas, socialinis darbuotojas, politikas ar verslo atstovas – visi privalome prisidėti prie geresnio interneto kūrimo.

Šių metų Saugesnio interneto dienos tema kviečia asmeniškai prisidėti prie geresnio interneto kūrimo, išnaudoti visas geriausias interneto siūlomas galimybes. Vaikai ir jaunuoliai kurti geresnį internetą gali būdami pagarbūs ir malonūs internete kitiems, saugodami savo ir draugų skaitmeninę reputaciją, padėdami bendraamžiams susidoroti su sunkumais internete, prisidėdami prie kovos su elektroninėmis patyčiomis, pranešdami apie bet kokį netinkamą ar nelegalų turinį internete. Tačiau labai svarbu nepamiršti, kad jaunuoliai turi būti skatinami prisidėti prie diskusijų apie interneto ateitį ir drąsiai reikšti savo nuomonę.

Tėvai ir globėjai kviečiami kalbėtis su savo vaikais apie jų gyvenimą internete, padėti šiems susidūrus su nesklandumais internete, suteikti žinių apie geriausias interneto teikiamas galimybes, pateikti kokybiškus skaitmeninius išteklius, aktyviai reaguoti į neigiamus vaikų veiksmus internete, pranešti apie nelegalų ir netinkamą turinį bei savo teisingu elgesiu internete rodyti tinkamą pavyzdį vaikams.
Mokytojai ir socialiniai darbuotojai taip pat kviečiami kurti geresnį internetą – mokyti vaikus ir jaunuolius tinkamų įgūdžių, reikalingų šiuolaikiniame skaitmeniniame gyvenime bei suteikti galimybes ne tik naudoti, bet ir kurti teigiamą turinį.

Verslo atstovai kviečiami prisidėti prie geresnio interneto ir kurti teigiamą turinį ir saugias paslaugas internete. Teikti aiškius saugumo nustatymus, priemones ir greitą pagalbą, susidūrus su nesklandumais.

Politikai kviečiami kurti tokią aplinką, kurioje kiekvienas galėtų sėkmingai veikti – užtikrinti, kad mokiniai mokyklose turėtų galimybę įgyti žinių apie skaitmeninį saugumą, o mokytojai – galimybių jas perteikti ir bendradarbiauti su tėvais ar globėjais

  • Kviečiame įsitraukti kuriant ir skleidžiant geresnio interneto idėją! Kaip galite tai padaryti informacijos ieškokite ČIA .
  • Kviečiame apsilankyti tarptautiniame projekto „Saugesnis internetas“ tinklapyje ČIA 
  • Kviečiame apsilankyti tarptautiniame Saugesnio interneto 2016 tinklapyje ČIA

 SID_infographie_2016_LT.png

Jeigu turite klausimų rašykite adresu info@draugiskasinternetas.lt !

 

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.