Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

SID 2014

Kurkime geresnį internetą kartu!

Šių metų vasario 11 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, LT-04215, Vilnius), vyks Saugesnio interneto dienos renginys. Renginio programą rasite čia. Visą renginį ir jo metu vyksiančią netradicinę pamoką kviečiame stebėti tiesioginės transliacijos metu.

Nori sužinoti, kaip gali dalyvauti SID 2014 renginiuose? Peržiūrėk RENGINIŲ KALENDORIŲ!

Gruodžio–sausio mėnesiais vyko net trys Saugesnio interneto dienai skirti konkursai. Skelbiami konkursų nugalėtojai: piešinių, komiksų ir naršyklinio žaidimo idėjos.

Ieškai idėjų?

Jeigu norėtum kažko paklausti, drąsiai rašyk šiuo adresu info@draugiskasinternetas.lt ir mes būtinai atsakysime!

Saugesnio interneto dieną (SID) organizuoja tinklai INSAFE ir INHOPE, remia ir finansuoja Europos Komisija. Kiekvienais metais Saugesnio interneto diena yra minima antrojo metų mėnesio antros savaitės antradienį siekiant skatinti vaikus ir jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šiemet Saugesnio interneto diena bus švenčiama vasario 11 d.!

Saugumo internete supratimas pastaraisiais metais vis labiau keitėsi – siekiama kurti ne tik saugesnį, bet ir geresnį internetą. Ir tai turėtų daryti visi: vaikai, jaunuoliai, tėvai ir globėjai, mokytojai ir socialiniai darbuotojai, valdžios, politikos, verslo atstovai.

Geresnis internetas daugelio gali būti suprantamas įvairiai – tačiau pagrindinis tikslas yra skatinti kurti pozityvų interneto turinį ir pašalinti žalingą. Ir prie to galime prisidėti visi:

Vaikai ir jaunuoliai gali prisidėti prie teigiamo interneto turinio kūrimo mandagiai ir pagarbiai bendraudami internete, saugodami savo internetinę reputaciją (taip pat ir kitų), ieškodami saugių informacijos dalinimosi būdų ir pan. Padėti pašalinti žalingą interneto turinį jie taip pat gali – tereikia visuomet pranešti atsakingoms institucijoms, jei susiduriama su priekabiavimu internete, patyčiomis, netinkama informacija ir pan.tik turime mokyti vaikus nelikti abejingiems!

Tėvai ir globėjai, atvirai ir nuoširdžiai kalbėdamiesi su savo vaikais apie veiklą internete, taip pat gali prisidėti prie teigiamo interneto turinio kūrimo, t. y., kurdami artimą ryšį tėvai gali daug lengviau įdiegti vaikams, jog internete reikia būti saugiems, atsakingiems ir pagarbiems. Rūpindamiesi savo atžalomis, tėvai turi patarti vaikams, kaip elgtis susidūrus su netinkama informacija internete, pasakyti, kad visų pirma pagalbos ir patarimo galima kreiptis į juos. Augindami jaunesnio amžiaus vaikus, tėvai turėtų nustatyti aiškias naudojimosi kompiuteriu ir internetu taisykles, padėti ieškoti kokybiškų ir saugių interneto išteklių. Tėvai visuomet turi domėtis savo vaikų veiklomis internete nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Mokytojai ir socialiniai darbuotojai taip pat turi daug galimybių prisidėti prie pozityvaus interneto turinio kūrimo. Visų pirma, tai daryti jie gali ugdydami mokinių skaitmeninio raštingumo įgūdžius ir suteikdami galimybę ne tik naudotis teigiamu turiniu, bet ir jį kurti. Padėdami ir patardami jaunuoliams, susidūrusiems su įvairiomis problemomis internete, padrąsindami nesigėdyti kreiptis pagalbos į kitus, mokytojai taip pat prisidės prie žalingo turinio pašalinimo.

Industrijos atstovai atlieka svarbų vaidmenį kurdami pozityvų interneto turinį, teikdami internetines paslaugas, kurdami priemones mūsų duomenims apsaugoti. Kurdami saugesnes sistemas ir paslaugas, labiau atsižvelgdami į naudotojų poreikius, teikdami greitą ir paprastai pasiekiamą pagalbą, kai jos prireikia, industrijos atstovai prisideda prie negatyvių interneto aspektų naikinimo.

Politikai, valdžios atstovai, švietimo srities atstovai, turi siekti, kad prieš tai išvardyti visuomenės atstovai turėtų tinkamas sąlygas veikti ir kurti, pavyzdžiui, užtikrinti, kad mokyklų ugdymo programose būtų numatyti saugumo internete mokymo dalykai, užtikrinti, kad tėvus ir globėjus pasiektų reikalinga informacija apie saugumą internete ir pan. Turi būti efektyviomis strategijomis užtikrinti vaikų ir jaunuolių saugumą ir gerovę internetiniame pasaulyje.

mergaite_balionai.jpg priemones.png privatumas_150.png seima.png

Mes tikimės, kad prisijungsi prie mūsų ateinančių metų vasario 11 d. – Saugesnio interneto dieną – ir visi kartu galėsime kurti geresnį internetą!


Spauskite čia norėdami pamatyti didesnį žemėlapį.

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.