Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Garbingo elgesio internete kodekso kūrimas/rinkimai

Lietuvos vaikai kuria Garbingo elgesio internete kodeksą

Šių metų renginyje Lietuvos mokiniai tvirtins „Garbingo elgesio internete kodeksą“, kuris bus sudarytas iš pačių mokinių pasiūlytų punktų. Kodekso sudarymas vyksta trimis žingsniais:

1.   Mokiniai siūlo punktus-patarimus apie garbingą elgesį internete.

Tam buvo sukurta anketa, kurią mokytojų buvo prašoma pasiūlyti užpildyti 6–9 klasių moksleiviams. Bendravimas socialiniuose tinkluose, įvaizdis internete, komentavimas, bendravimas elektroniniu paštu – pagrindinės temos, kurioms beveik tūkstantis mokinių siuntė savo mintis siūlymus ir tokiu būdu dalyvavo kodekso kūrimo procese. Pasiūlymus mokiniai teikė iki sausio 21 dienos.

2.   Mokiniai balsuoja už geriausius punktus.

„Nesišaipyk iš kitų nuotraukų, neviešink privačių vaizdo įrašų“, „Venk rašyti komentarus, kai esi supykęs. Tai, kas parašyta, ne visuomet įmanoma ištaisyti“ – tai tik keli punktai iš būsimojo kodekso. Iki 2013 m. vasario 4 d. internete adresu http://bit.ly/SID_20130205 vyksta balsavimas už punktus, kurie būtų patys tinkamiausi šiam kodeksui.

3.   Mokiniai tvirtina kodeksą su punktais, sulaukusiais daugiausiai balsų.

Lietuvos vaikai kuria pirmąjį Garbingo elgesio internete kodeksą, kuris bus patvirtintas ir paskelbtas 2013 m. vasario 5 d., kai bus minima Tarptautinė saugesnio interneto diena.
Renginio tiesioginė transliacija: https://vips.liedm.lt/konferencija/SID2013

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.