Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

SID2016 renginys

2016 m. Tarptautinė saugesnio interneto diena buvo minima vasario 9 d., tačiau Lietuvoje veiklos buvo organizuojamos visą antrąją vasario savaitę.
 
Šiais metais minint tarptautinę saugesnio interneto dieną veiklas organizavo ne tik projekto vykdytojai, bet ir daugelis projekto partnerių.
 
Pagrindinė šių metų Saugesnio interneto dienos veikla – tai renginys „Aš už geresnį internetą!“, vykęs Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (informaciją apie renginį galima skaityti ČIA). Šių metų saugesnio interneto diena buvo magiška, nes renginio vedėjas, Lietuvos iliuzionistas Justinas Malinauskas, renginio dalyvius stebino magiškais triukais, kurių pagalbą priminė apie saugumą internete.  
 
Didžiuojamės, kad Saugesnio interneto dienos globėja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė renginio dalyvius sveikino vaizdo kalba.
 

Renginys „Aš už geresnį internetą!“ sukvietė 353 dalyvius iš kurių 296 mokiniai, 43 tėvai ir mokytojai bei kiti mokyklos bendruomenės nariai. Renginys sulaukė ir didelio politikos atstovų dėmesio. Renginio metu organizuotoje apvalaus stalo diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, Lietuvos Respublikos Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto biuro vedėjas Vidas Ramanavičius, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ministro patarėjas Informacinės visuomenės plėtrai Evaldas Germanas, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus vyresnysis patarėjas Egidijus Meilus, atstovai iš Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, Microsoft, ECDL Lietuva, TEO bei kitų, kurie nėra abejingi saugesnio interneto temai.
 
Saugesnio interneto dienos renginį internetu tiesiogiai galėjo stebėti visi norintys interneto vartotojai, nes kokybišką tiesioginę transliaciją užtikrino Lietuvos mokslo ir studijų institucijų kompiuterių tinklas (LITNET). Skaičiuojama, kad tiesioginę netradicinės pamokos „Magiška kelionė internete“, ir paskaitos mokytojams bei tėvams apie vaikų nuotraukų viešinimą internete transliaciją stebėjo daugiau nei 8 tūkstančius žiūrovų. Renginio tiesioginės transliacijos medžiagą galima matyti ČIA.
 
Renginio metu dalyviai galėjo dalyvauti organizuotose srautinėse veiklose, t.y. pasitikrinti žinias spręsdami testus ir dalyvaudami viktorinose, laimėti prizus sukdami laimės ratą, užduoti klausimus bei dalyvauti diskusijose su saugesnio interneto jaunimo forumo nariais, išbandyti interaktyvią TEO veiklą, sužinoti komiksų kūrimo subtilybes, nusifotografuoti prie foto sienelės bei apžiūrėti konkursinių darbų parodą.
 
Renginio metu iškilmingai apdovanoti skelbtų plakatų kūrimo „Aš už geresnį internetą“( gauta 302 darbai iš 48 skirtingų Lietuvos švietimo įstaigų), „Papuošk klasės duris“ (gauta 87 paraiškos iš 54 skirtingų Lietuvos švietimo įstaigų) ir vaizdaraščių bei  tinklaraščių įrašo kūrimo „Aš už geresnį internetą“ (gauta 13 paraiškų iš 9 skirtingų Lietuvos švietimo įstaigų) konkursų nugalėtojai. Pirmųjų vietų konkursų nugalėtojams planšetinius kompiuterius dovanojo planšetinių kompiuterių ir kitos išmaniosios technikos kompanija „ eSTAR“. Daugiau apie organizuotus konkursus mokiniams   galima skaityti ČIA, o konkursą „SID mano mokykloje“ ČIA .
 
Renginio pabaigą vainikavo televizinio muzikos talentų konkurso „X faktorius“ dalyvių pasirodymas. Muzikinė dalis sukėlė didelę emocijų audrą ne tik mokinių, bet ir mokytojų, tėvų bei projekto vykdytojų tarpe. Visi šoko, dainavo, o vėliau tūrėjo galimybę gauti atlikėjų autografus.
 
 JUJ_5797.jpg
 
JUJ_5852.jpg
 
 
Tarptautinės saugesnio interneto dienos minėjimas nesibaigė pagrindiniu renginiu vasario 9 d., bet kaip buvo jau minėta, veiklos vyko visą antrąją vasario mėnesio savaitę. Savaitės veiklos pritraukė daugiau nei 21 tūkstantį dalyvių, tarp kurių mokytojai, mokiniai, tėvai bei seneliai, bibliotekininkai, viešojo ir privataus sektoriaus atstovai. Veiklas susijusias su saugesniu internetu organizavo daugiau nei 450 skirtingų Lietuvos švietimo įstaigų, 300 Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų, saugesnio interneto paskaitas mokyklose vedė 32 atstovai iš daugiau nei 20-ties skirtingų viešojo ir privataus sektoriaus įstaigų. Organizuojant savo renginius dalyviai buvo kviečiami pasinaudoti sukaupta mokymo medžiaga svetainėse www.draugiskasinternetas.lt bei www.epilietis.eu.
 
Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai viso renginio metu kalbino renginio dalyvius, padedant profesionaliam Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistui Vyteniui Radžiūnui, kūrė video reportažus bei padėjo renginio vedėjui apdovanoti konkursų nugalėtojus. Džiugu, kad jaunimas aktyviai įsitraukia į veiklas ir supranta saugumo internete temos svarbą jaunimui. Jaunimo forumo narių kurtus video reportažus galima matyti ČIA.
 
100_1492.JPG
 
Veiklas Lietuvos viešosiose bibliotekose iniciavo asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiaujant su Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomu projektu „Bibliotekos pažangai 2“ bei Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija. Profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“ šiais metais subūrė 32 įvairių sričių profesionalus, kurie aplankė 181 Lietuvos mokyklą ir susitiko su daugiau nei 6400 tūkst. mokinių, kuriems pasakojo apie tai, kaip naršant internete visuomet išlikti saugiais.
 
Šiais 2016 m. minint tarptautinę saugesnio interneto dieną sulaukta daug televizijos bei žiniasklaidos dėmesio. Jau ankstyvą vasario 8 dienos rytą asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė kartu su TEO Žinių ir kompetencijų valdymo koordinatoriumi Rimvydu Jurkuvėnu dalyvavo radijo laidoje „Ryto garsai“, kur pristatė Saugesnio interneto projektą, didžiausias saugumo internete spragas bei sprendimus (laidos įrašą galite matyti ČIA). Taip pat šios dienos rytą projekto atstovus kalbino žinių radijo „Aktualioji valanda“   žurnalistai. Vasario 9 dieną Švietimo informacinių technologijų centro direktoriaus pavaduotojas Mantas Masaitis kartu su VšĮ „Vaikų linija“ psichologe, savanorių mokytoja Ivona Suchodolska dalyvavo tiesioginėje televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ (laidos įrašą galite matyti ČIA). Vasario 9 bei 12 dienomis „PenkiTV“ žurnalistai kalbino Saugesnio interneto projekto vykdytojus, bei kvietė juos į tiesioginio eterio laidas (įrašus galite matyti ČIA). Visą saugesnio interneto savaitę, laidoje „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovas galėjo laimėti skėtį su projekto simbolika teisingai atsakydamas į dienos klausimą apie saugumą internete.
 
 logo123.PNG
 
Organizuotų veiklų dalyvių skaičius rodo, kad saugumui internete nesame abejingi ir ši tema yra aktuali. Džiugu, kad vis daugiau švietimo įstaigų, privataus sektoriaus atstovų, asociacijų bei kitų organizacijų įsitraukia į veiklas ir noriai prisideda informuojant visuomenę saugumo internete klausimais.
 
 
Aktyvių nuorodų rodyklė:
 
• Projekto vykdytojus galite matyti  ČIA;
• Projekto partnerius prisidėjusius prie renginio organizavimo bei kvietimą į renginį galite matyti ČIA;
• Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės vaizdo sveikinimą galima matyti https://youtu.be/eHRI2xrfsaY
• Kitą vaizdo medžiagą susijusią su renginiu galite matyti ČIA;
• Projekto jaunimo forumo narių kurtus video reportažus galite matyti ČIA;
• Daugiau apie organizuotus konkursus mokiniams galite matyti ČIA
• Konkurso „SID mano mokykloje“ laimėtojus galite matyti ČIA;
• Organizuojant renginius buvo kviečiama pasinaudoti sukaupta mokymo medžiaga svetainėse www.draugiskasinternetas.lt bei www.epilietis.eu;
• Norintys įsitraukti kuriant ir skleidžiant geresnio interneto idėją buvo kviečiami apsilankyti tarptautiniame projekto „Saugesnis internetas“ puslapyje www.betterinternetforkids.eu   Saugesnio bei tiesioginiame interneto 2016 puslapyje www.saferinternetday.org
• Anksčiau vykusių saugesnio interneto renginių medžiagą galite matyti ČIA.
 
Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.