Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Archyvas

/2010-03-05/

10 patarimų, kurie padės geriau suprasti vaiką

1. Kiekvieną dieną kalbėkitės su savo vaiku ir būtinai išklausykite jį. Jeigu jūsų vaikas jausis laisvai galėdamas jums išsipasakoti prieš įvykstant prievartos atvejui, tai drąsiau kalbėsis, jei tai įvyks.

2. Dalyvaukite savo vaiko mokyklos veikloje. 67 procentai prievartos atvejų įvyksta, kai aplinkui nėra suagusiųjų.

3. Būkite malonaus bendravimo ir tinkamo vadovavimo pavyzdys. Kiekvieną kartą, kai su kitu žmogumi kalbate piktai ar užgauliai, parodote savo vaikui, kad toks elgesys yra normalus.

4. Išmokite atpažinti ženklus, kurie įspėja apie patiriamą prievartą. Jeigu įtariate, kad ir prieš jūsų vaiką gali būti smurtaujama, būtinai iš karto apie tai pasišnekėkite su savo vaiku.

5. Nuo ankstyvo amžiaus suformuokite savo vaiko įpročius. Anksti suformuoti vaiko gero elgesio įpročiai vėliau padės tinkamai elgtis susidūrus su prievarta.

6. Domėkitės vaiko mokykloje vykdoma prievartos prevencija. Nepaisant to, ar prieš jūsų vaiką smurtaujama ar ne, sužinokite, kaip jūsų vaiko mokykloje stengiamasi išvengti prievartos.

7. Sukurkite namų taisykles, kurios neleistų smurtauti. Jūsų vaikas privalo žinoti ir suprasti, kokio elgesio su aplinkiniais iš jo tikitės.

8. Įspėkite savo vaiką, kad jis gali būti naudingas liudininkas. Nors vaikams reiktų vengti pavojingų situacijų, tačiau prievartos atvejais jie gali tapti naudingais liudininkais.

9. Įspėkite savo vaikus ir apie psichologinę prievartą. Psichologinė prievarta tokia pat pavojinga kaip ir fizinė, todėl negali būti toleruojama.

10. Išmokykite savo vaiką suprasti, kad prievarta nėra „normali vaikystės dalis“. Visų formų prievarta yra žalinga smurtautojui, aukai ir prievartos atvejų liudininkams.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.