Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Archyvas

/2007-02-05/

Saugesnio interneto dieną iniciatyvos sutelktos virtualioje erdvėje

Vasario 6 dieną, visoje Europoje minint tarptautinę Saugesnio interneto dieną Lietuvoje šiai dienai skirtos iniciatyvos sutelktos virtualioje erdvėje. Pagrindinę informaciją apie saugesnį internetą teikiančiame interneto tinklalapyje www.draugiskasinternetas.lt pristatomi mokinių video darbų konkurso saugaus interneto tema darbai. Apsilankę tinklalapyje galės peržiūrėti mokinių darbus, o jau nuo vasario 13 dienos, kai mokiniai pristatys visus darbus konkursui, už juos bus galima balsuoti išrenkant geriausią. „Saugesnio interneto“ programą Lietuvoje įgyvendina telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru.

„Šiemet jau antri metai, kai Lietuvoje minima „Saugesnio interneto“ diena, prie kurios iniciatyvų prisideda vis daugiau organizacijų ir bendrovių. Tai leidžia tikėtis, kad visuomenės dėmesys interneto saugumo klausimams vis didės, o bendra interneto naršymo kultūra jau artimiausiais metais dar labiau išaugs“, - sakė „Bitės“ grupės klientų aptarnavimo direktorė Virginija Žiūkienė. Tyrimų duomenimis, vis daugiau tėvų susirūpina galimomis interneto grėsmėmis ir pajunta poreikį mokyti vaikus saugiai naudotis internetu.

Specialiai šiai dienai telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ išleido lankstinuką „Saugesnio mobiliojo telefono gidas“, kuris vasario 6-ąją bus išplatintas pagrindiniuose „Bitės“ salonuose visoje Lietuvoje, taip pat per Tėvų forumą bei Švietimo ir mokslo ministeriją bus dalinamas tėveliams ir mokiniams.

Švietimo ir mokslo ministrės Romos Žakaitienės teigimu, itin svarbu į interneto saugumo problemas atkreipti vaikų ir jaunimo dėmesį ir apsaugoti juos nuo žalingo interneto turinio, būtent dėl to ir šiais metais viena pagrindinių iniciatyvų tapo mokiniams skirtas konkursas. Mokiniai šiam konkursui darbus gali pateikti iki vasario 12 dienos. Vasario 13 dieną visi konkurso reikalavimus atitikę video darbai bus pristatyti svetainėje www.draugiskasinternetas.lt, kur iki kovo 1 dienos kiekvienas galės juos peržiūrėti ir balsuoti už labiausiai patinkančius darbus. Daugiausiai visuomenės palankumo sulaukęs filmas pelnys „Publikos simpatijos“ titulą, o jo autoriai laimės ekskursiją „Kaip kuriamas kinas“. Darbus vertins ir specialiai šiam konkursui sudaryta komisija, kuri išrinks 2 geriausius filmus. Nugalėtojai bus paskelbti kovo 2 dieną svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

Vasario 6 dieną adresu www.esaugumas.lt visą dieną veikė visuotinis forumas, skirtas diskusijai apie nelegalų ir žalingą turinį internete bei kovos su šiuo reiškiniu būdus. Prisijungę prie forumo, visi interneto vartotojai galėjo išreikšti savo nuomonę, pateikti klausimus, į kuriuos atsakė Ryšių reguliavimo tarnybos bei Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos specialistai.
 
Dar viena iniciatyva tapo Švietimo ir mokslo ministerijos raginimas šalies mokykloms Saugesnio interneto dieną interneto naršyklių pradžios puslapiu įdiegti „Saugesnio interneto“ tinklalapį (www.draugiskasinternetas.lt).

Šiais metais pirmą kartą Lietuvoje prie Saugesnio interneto dienos iniciatyvų prisidėjo ir kompanija „Microsoft“, pristačiusi edukacinį tinklalapį apie saugų elgesį internete „Jauniems žmonėms – saugus internetas“. Jame galima rasti nuotaikingų komiksų, aiškių ir nesudėtingų patarimų, kaip saugiai naudotis internetu ir vaikams, ir jų tėveliams ir mokytojams. Nuorodą į šį tinklalapį rasite svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

„Internetas – tai nauja, kupina galimybių, bet tuo pat metu ir pavojų sfera. Todėl turime mokyti vaikus joje tinkamai elgtis. Kita vertus, internetas ir mums patiems yra naujas reiškinys, tad pirmiausia žinių privalome pasisemti patys – tėvai bei mokytojai. Būtent tam ir sukūrėme šią svetainę“, - sako „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas.

Nuo 2005 metų įgyvendinamos programos „Saugesnis internetas“ interneto svetainės lankomumas nuolat auga - 2007 m. sausį joje apsilankė virš 12 tūkst. šalies gyventojų. Nuo praėjusių metų vasario svetainės lankytojai apie pastebėtą žalingą interneto turinį per metus pranešė beveik 1000 kartų.

„Saugesnio interneto“ programa, kurios metu itin daug dėmesio skiriama vaikų saugumui bei kovai su nelegalia informacija internete, ES šalyse vykdoma nuo 1999 metų. Laimėjusi Europos Komisijos skelbtą konkursą, Lietuvoje šią programą 2005 – 2007 metais įgyvendina „Bitė Lietuva“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru.

Daugiau informacijos:
Lina Karsokaitė, „Bitės“ grupės išorinės komunikacijos vadybininkė,
mob. tel. +370 699 23 709,
el. paštas public.relations@bite.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.