Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Archyvas

/2006-09-19/

Galimas interneto grėsmes supranta 74 proc. Lietuvos gyventojų

Lietuvos gyventojai vis geriau supranta galimas interneto grėsmes ir būtinybę nuo jų apsisaugoti. Per vienerius metus „Saugesnio interneto“ programos „Karštajai linijai“ pateikta daugiau kaip 800 pranešimų apie galimas grėsmes, o programos interneto svetainę (www.draugiskasinternetas.lt) aplankė 80 tūkstančių lankytojų. Tyrimų bendrovės „TNS-Gallup“ duomenimis, apie galimas interneto grėsmes vaikams žinančių gyventojų skaičius 2006 metais pasiekė 74 proc. ir, palyginti su analogišku praėjusių metų tyrimu, išaugo 21 procentiniu punktu.

Plečiant saugesniam internetui skirtas iniciatyvas, šiandien pradėjo veikti atnaujintas projekto tinklalapis www.draugiskasinternetas.lt, kuriame atsirado specialios skiltys jaunimui ir suaugusiems, patobulintas naršymas. Programą „Saugesnis internetas“ įgyvendina telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru.

„Didėjantis visuomenės domėjimasis interneto galimybėmis ir galimomis grėsmėmis leidžia tikėtis, kad rizika, jog prieš vaiko akis atsidurs žalinga informacija, dar labiau sumažės. Kviečiame ir toliau šalies gyventojus domėtis saugiu naršymu internete, tėvus – rūpintis savo vaikų saugumu internete bei pranešti „Karštajai linijai“ apie pastebėtą žalingo turinio informaciją“, – sakė „Bitės“ grupės klientų aptarnavimo direktorė Virginija Žiūkienė.

Anot V. Žiūkienės, dar šiais metais bus pristatyti specialūs leidiniai apie saugesnį internetą ir mobilųjį ryšį, organizuojami mokymo seminarai, įgyvendinama nauja informavimo kampanija. Kitais metais šia tema planuojama organizuoti tarptautinę konferenciją, kurioje dalyvaus lektoriai iš užsienio. Visos „Saugesnio interneto“ programos iniciatyvos ir informacija saugoma bei atnaujinama portale www.draugiskasinternetas.lt. Pranešti apie internete pastebėtą žalingą informaciją galima užpildžius specialią anketą „Karštojoje linijoje“, esančią portalo tituliniame puslapyje.

Nuo praėjusių metų rugsėjo iki 2006 m. rugsėjo „Karštojoje linijoje“ užregistruota daugiau kaip 800 pranešimų apie galimai žalingą informaciją internete, įtarimai dėl žalingos informacijos pasitvirtino 76 pranešimuose. Juos sudarė pranešimai su nuorodomis į pornografinio turinio tinklalapius (51), su pedofilija susijusius tinklalapius (18) ir rasizmą bei neapykantą kurstantį turinį talpinančius tinklalapius (7). Pranešimai apie Lietuvoje registruotus interneto tinklalapius su žalinga informacija perduoti nagrinėti šalies Policijos departamentui ir Žurnalistų etikos inspektorių tarnybai (ŽEIT). Pranešimai apie užsienyje registruotus interneto tinklalapius su galimai žalinga informacija perduoti kitų šalių „Karštosioms linijoms“.

Įgyvendinant pirmąją Baltijos šalyse „Saugesnio interneto“ programą, 2006 metais Lietuvoje vykdyta informavimo kampanija, surengtas Saugaus interneto dienos minėjimas. Tiesioginės transliacijos internete metu moksleiviai stebėjo paskaitą apie saugesnį internetą. 2006 metų gegužę Vilniaus Europos aikštėje Lietuvos moksleiviai suformavę gyvąjį tinklą, kuris simbolizavo jaunimo norą neleisti žalingai informacijai sklisti internetu, pasiekė naujo rekordo. Seminaruose apie interneto saugumą dalyvavo per 3 tūkstančius šalies mokymo įstaigų ir savivaldybių darbuotojų. Sukurta speciali „Penkių stebuklingų žingsnių programa“ leidžia tėvams ir specialistams mokyti vaikus naudojimosi internetu.

„Saugesnio interneto“ programa, kurios metu itin daug dėmesio skiriama vaikų saugumui bei kovai su nelegalia interneto informacija, ES šalyse vykdoma nuo 1999 metų. Lietuvoje Europos Komisijos paskelbtą konkursą laimėjusi „Bitė Lietuva“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru šią programą įgyvendina nuo 2005 metų.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.