[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” custom_padding=”0px||0px|” module_id=”contest-menu” background_image=”https://www.draugiskasinternetas.lt/wp-content/uploads/2017/12/vaikai.jpg”][et_pb_row make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” use_custom_gutter=”off” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” custom_padding=”0px||0px|” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text background_layout=”light” text_orientation=”center” use_border_color=”off” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” module_alignment=”center” _builder_version=”3.0.93″]

[/et_pb_text][et_pb_text background_layout=”light” text_orientation=”center” use_border_color=”off” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” module_alignment=”center” _builder_version=”3.0.93″]

[/et_pb_text][et_pb_text background_layout=”light” text_orientation=”center” use_border_color=”off” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” module_alignment=”center” _builder_version=”3.0.93″]

[/et_pb_text][et_pb_text background_layout=”light” text_orientation=”center” use_border_color=”off” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” module_alignment=”center” _builder_version=”3.0.93″]

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row _builder_version=”3.0.93″ module_id=”naujienos”][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.93″ background_layout=”light”]

SID2018 EUROPOJE

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.0.93″ background_layout=”light”]

Saugesnio interneto dieną (SID) kiekvieną vasarį organizuoja jungtinis tinklas „Insafe / INHOPE“ kartu su Europos Komisija* siekdamas skatinti vaikus ir jaunuolius saugiai ir atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis. Saugumo internete tema ir veiklos, organizuojamos atkreipti dėmesį į tai suvienija tūkstančius žmonių, kurių tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į interneto saugumo problemas ir visame pasaulyje skatinti dalyvavimą su saugesniu internetu susijusiose veiklose.

2018 m. Tarptautinė Saugesnio interneto diena bus minima vasario 6 d. Ši diena yra švenčiama nuo 2004 metų. Pirmaisiais metais šią dieną minėjo 13 Europos šalių ir Australija. Dabar šią dieną švenčia ne tik Europos, bet ir daugelis kitų šalių.Apie veiklas kitose šalyse, skirtas Tarptautinei Saugesnio interneto dienai paminėti, galima skaityti ČIA.

2017 m. Saugesnio interneto diena buvo švenčiama daugiau nei 120 šalių visame pasaulyje, įskaitant visas 28 Europos Sąjungos šalis;
2017 m. daugiau nei 21 000 mokyklų ir 19,5 milijono žmonių dalyvavo šios dienos organizuojamose renginiuose ir veiklose.

Saugesnio interneto dienos tikslas – kurti ne tik saugesnį, bet ir geresnį internetą, kuriame kiekvienas žmogus turi teisę atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudoti technologijas. Skatinti vaikus ir jaunimą, jų tėvus ir globėjus, mokytojus, pedagogus ir socialinius darbuotojus, pramonės atstovus, sprendimus priimančius asmenis ir politikus įnešti savo indėlį kuriant geresnį internetą.

Pažymint teigiamą interneto galią, 2018 metų Saugesnio interneto dienos tema „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ skatina kiekvieną jungtis prie pasaulinio judėjimo ir dalyvauti jame, siekiant kuo geriau išnaudoti interneto potencialą vienyti žmones.

2018 metų Saugesnio interneto diena visus skatina prisidėti ir įnešti savo indėlį. Tai galima padaryti įvairiais būdais:

Vaikai ir jaunuoliai geresnį internetą gali kurti būdami malonūs ir pagarbūs vieni kitiems, saugodami savo (ir kitų) reputaciją internete, ieškodami internete teigiamų galimybių kurti, dalyvauti ir dalintis.
Tėvai ir globėjai atlieka lemiamą vaidmenį, suteikdami vaikams galimybę ir remdami atsakingą, pagarbų, kritišką ir kūrybingą technologijų naudojimą, siekdami to per atvirą dialogą su savo vaikais, mokydami juos saugiai ir atsakingai naudoti technologijas, arba būdami jiems sektinu pavyzdžiu.
Mokytojai, pedagogai ir socialiniai darbuotojai gali padėti kurti geresnį internetą suteikdami savo mokiniams ir studentams skaitmeninio raštingumo įgūdžių bei ugdydami jų kritinį mąstymą, kuris leis jiems geriau orientuotis internetiniame pasaulyje. Jie gali suteikti jiems galimybę kurti savo turinį, priimti teigiamus sprendimus internete ir rodyti savo mokiniams asmeninį teigiamo elgesio internete pavyzdį.
Pramonės atstovai prie geresnio interneto gali prisidėti kurdami ir skatindami teigiamą turinį ir saugesnes paslaugas, suteikdami vartotojams galimybę reaguoti į bet kokias problemas, pateikdami aiškias saugos rekomendacijas, keletą lengvai naudojamų saugos priemonių ir greitą prieigą prie paramos įvykus nelaimei.
Sprendimus priimantys asmenys ir politikai turi sukurti kultūrinę aplinką, kurioje visa, kas pirmiau paminėta, galėtų veikti ir klestėti. Pavyzdžiui, užtikrinti, kad į ugdymo programas būtų įtrauktos saugesnio interneto pamokos, užtikrinti, kad tėvams ir globėjams būtų prieinama tinkama informacija ir parama, ir kad pramonė būtų suinteresuota pati reguliuoti savo turinį ir paslaugas. Jie taip pat turi vadovauti valdymui ir teisės aktų kūrimui, siekdami užtikrinti vaikų bei jaunuolių saugumą ir gerovę pasitelkus efektyvią vaikų apsaugos interneto pasaulyje strategiją.

VISI esame atsakingi už teigiamus pokyčius internete!. Mes visi galime skatinti teigiamus dalykus, būdami malonūs ir pagarbūs vieni kitiems bei ieškodami teigiamų galimybių kurti ir bendrauti. Mes visi galime pasipriešinti negatyviems dalykams, pranešdami apie netinkamą arba neteisėtą turinį internete.

Kviečiame visus jungtis prie mūsų ir kartu kurti geresnį internetą! Junkimės ir savo veiklomis įrodykime, kad saugumui internete esame neabejingi.

Kaip galite prisidėti prie Saugesnio interneto dienos minėjimo? Norėtumėte dalyvauti kaip organizacija, mokykla, o gal individualiai?

Daugiau informacijos ir registracija ČIA.

Skleiskite žinią apie Saugesnio interneto dieną ir veiklas!
Suorganizuokite renginį ar seminarą saugesnio ir geresnio interneto tema ir pasidalykite šia informacija su mumis!

Tikimės, kad 2018 m. vasario 6 d., antradienį (ir vėliau), prisijungsite prie mūsų ir viso pasaulio Saugesnio interneto dienos rėmėjų, prisidėsite prie pokyčių ir susivienysite saugesnio interneto labui!

Dėl klausimų apie galimybes prisidėti savo organizuojamomis veiklomis rašykite el. pašto adresu aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt.

* Saugesnio interneto diena nebūtų įmanoma be Europos Komisijos paramos.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_sidebar _builder_version=”3.0.93″ area=”et_pb_widget_area_3″ orientation=”right” show_border=”off” background_layout=”light” /][et_pb_sidebar _builder_version=”3.0.93″ area=”sidebar-1″ orientation=”left” show_border=”on” background_layout=”light” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]