« Sauga internete
      

 

Patarimai


Yra daugybė įrankių, galinčių jūsų vaikų naudojimąsi internetu padaryti saugesnį. Štai keli patarimai.

Norint sužinoti daugiau apie tai, ką daryti, kad vaikai internete būtų saugesni, naudinga apsilankyti toliau pateiktose svetainėse.


Tėvų patarimai


Saugūs slaptažodžiai
Negalėjau rasti jokių patarimų, kaip svetainėje lengvai sukurti saugų slaptažodį. Vienas iš būdų – sugalvoti gerai žinomą sakinį ir panaudoti pirmas kiekvieno žodžio raides. Pavyzdžiui: „Mūsų Martynas gimė 1999“ – slaptažodis bus MMg99. Lengva atsiminti, sunku atspėti. Niekada nekurkite tokio slaptažodžio, kurį galėtų lengvai atspėti draugas (pvz., nenaudokite augintinio vardo)

MSN ieškos filtras
Vaikai žino, kaip naudotis ieška internete, tačiau jie nebūtinai žino, kaip išvengti saitų, nukreipiančių į įvairų netinkamą turinį. Mes naudojame savo MSN ieškos filtrą, kuris į ieškos rezultatus neįtraukia netinkamų saitų. Norėdami suaktyvinti aukštesnį visų jūsų paieškų filtravimo lygį, puslapyje http://search.msn.com/settings.aspx galite nustatyti saugios ieškos valdiklius.

Atminkite! Nustatę aukščiausią filtravimo lygį, neužmirškite įrašyti parametrų. Norėdami išjungti filtrą, grįžkite į ieškos parametrų puslapį ir pasirinkite vidutinį filtravimo lygį arba filtravimą apskritai pašalinkite. Kad keitimai būtų pritaikyti, parametrus reikia įrašyti.