« Sauga internete
      

 

Partnerių tinklai: muzikos įrašų, žaidimų ir filmų atsisiuntimas


Į kompiuterį galima atsisiųsti arba nukopijuoti failų, kuriuose yra muzikos, žaidimų arba filmų. Tokie failai paprastai atsisiunčiami naudojant specialias bendro failų naudojimo programas (Kazaa, DirectConnect, BitTorrent ir t. t.), kuriose naudojama technologija, vadinama partnerių tinklais (p2p). Kad galėtumėte atsisiųsti failą iš partnerių tinklo, paprastai reikia su kitais tinklo vartotojais bendrai naudoti failus iš savo kompiuterio. Šio proceso metu vartotojas gali netyčia nustatyti visų jo (jos) kompiuteryje esančių failų kopijavimo prieigą.

Neužmirškite autoriaus teisių
Partnerių tinklai kartais naudojami licencijos neturinčioms muzikos įrašų ir filmų kopijoms platinti, taip pažeidžiant autoriaus teises. Svarbu patikrinti, ar atsisiųsti turinį siūlanti svetainė, kuria planuoja pasinaudoti jūsų vaikas, yra patikima, ir įsitikinti, kad nėra pažeidžiamos autoriaus teisės. Galioja nerašyta taisyklė, kad jei už medžiagą nemokate, galite būti beveik tikri, kad ją atsisiųsite neteisėtai.

Bendrai naudojant failus, gali sulėtėti jūsų interneto ryšys. Be to, iš nežinomo šaltinio nukopijuotuose failuose gali būti virusų. Kartais partnerių tinkluose gali būti nelegalios arba vaikams nederamos medžiagos. Nors failo pavadinimas gali nurodyti, kad jo turinys yra tinkamas vaikams, tačiau atsisiųsti siūlomas failas gali būti pavadintas klaidingai, taigi tik pavadinimais pasikliauti neverta. Kartais failo pavadinimas gali netiksliai nusakyti failo turinį.