« Sauga internete
      

 

 

Internete yra vaikams nederamos medžiagos. Daugelį jos galite užblokuoti naudodami įvairius filtrus. Atminkite, kad ši technologija nėra vienintelis būdas, apsaugantis vaikus nuo netinkamo internetinio turinio.


Saugi erdvė

Saugiausias būdas vaikams naršyti internete – sukurti saugią erdvę arba aplinką, kuri leistų naršyti tik tas svetaines, kurias patvirtino patikimas suaugęs žmogus. Naudodami naršyklės parametrus, galite suteikti vaikams prieigą prie jūsų nustatytų saugių svetainių. Tokiu atveju, jei jūsų vaikas norėtų apsilankyti naujoje svetainėje, pirmiausia turėtumėte tos svetainės adresą įtraukti į patvirtintų svetainių sąrašą. Sukurti saugią erdvę lengva naudojant operacinę sistemą Windows XP.

Operacinėje sistemoje sukurkite vaiko asmeninį vartotojo abonementą. Taip nustatysite vaiko prieigos teises ir interneto naršyklės parametrus.

Filtravimo programos

Filtravimo programos apriboja internetinių svetainių turinį. Tai reiškia, kad programa nesuteikia prieigos prie svetainių, turinčių turinio, kuris yra nurodytas kaip žalingas (pornografijos, smurto ir t. t.).

Kontaktų ribojimas

Naudodami filtravimo arba blokavimo technologiją, galite apriboti kontaktus, su kuriais jūsų vaikai bendrauja internetu. Daugiau informacijos ieškokite puslapiuose apie el. pašto naudojimą ir tiesioginio pranešimų siuntimo programas.

Puslapių retrospektyva

Naudodami interneto naršyklės priemonę Puslapių retrospektyva, galite pamatyti, kokiose svetainėse pastaruoju metu lankėsi kiti vartotojai (atminkite, kad puslapių retrospektyvą lengva panaikinti).

Patarimas

Ką daryti, jei jūsų vaikas internete randa nemalonios arba nederamos medžiagos?

– Stenkitės nereaguoti per stipriai, kad kalbėdamas su jumis vaikas nepasijustų nejaukiai
ir ateityje nevengtų papasakoti apie tokias patirtis.
– Pabrėžkite vaikui, kad tai ne jo kaltė.
– Panaikinkite visus šios nederamos medžiagos pėdsakus, įskaitant
naršyklės talpyklos nuorodas, slapukus ir puslapių retrospektyvą.
– Kalbėkite su savo vaiku apie tai, kaip ateityje išvengti tokių situacijų,
pvz., naudojant vaikams pritaikytus ieškos modulius ir naikinant el. laiškus, gautus iš
nepažįstamų žmonių.