« Sauga internete
      

 

Pamažu įgykite pasitikėjimą


Ar internetas, ar kiti vaikų pomėgiai – tėvai susiduria su tais pačiais iššūkiais. Svarbu, kad tėvai žinotų, ką jų vaikai daro, ir palaikytų juos imantis tos veiklos.

Vaikai gali norėti, kad jų naudojimasis internetu būtų privatus. Jie gali nenorėti, kad tėvai kištųsi – ypač jei jie mano, kad tėvai šią jų veiklą apribos. Svarbu atsiminti, kad internetas yra didžiulis išteklių šaltinis, kuriame yra daug pramoginės ir mokomosios informacijos. Taip pat svarbu nereaguoti per stipriai arba per daug neapriboti vaikų naudojimosi internetu. Pavojus reikia žinoti, kad vaikai galėtų būti saugūs ir išnaudoti geriausias šios puikios priemonės puses. Vaikai mokosi patirdami, bandydami ir klysdami. Jei jūs domitės internetu ir žinote visus jo siūlomus pranašumus, galėsite su vaikais išsamiau padiskutuoti interneto temomis. Lengviau sužinosite, kaip jūsų vaikas naudojasi internetu, o galbūt užmegsite tvirtesnį dialogą, kuris tęsis ir jam tapus paaugliu.

Kuo daugiau žinote, kaip jūsų vaikas naudojasi internetu, tuo lengviau nurodyti ir paaiškinti, kas yra priimtina ir saugu. Galbūt jūsų vaikas yra labai gabus technologijoms, tačiau suaugusiojo gyvenimiška patirtis gali būti naudinga padedant vaikui suprasti, kaip elgtis virtualiame pasaulyje.


Patarimai

Pastatykite kompiuterį kambaryje, kuriuo naudojasi visa šeima
Tokiu būdu kalbėtis apie internetą ir stebėti naudojimąsi juo taps natūralia kasdienio gyvenimo dalimi. Kai kompiuteris stovi bendrai naudojamame kambaryje, apie problemas kalbėti lengviau. Be to, galėsite kartu naudotis internetu.

Diskutuokite apie internetą
Domėkitės tuo, ką daro jūsų vaikas ir jo (jos) draugai – tiek internete, tiek tikrovėje. Kalbėkite apie nuostabius ir įdomius dalykus, kuriuos galima daryti internete, bei apie problemas, su kuriomis galima ten susidurti. Aptarkite su vaiku, ką jis (ji) turėtų daryti, jei naudodamasis internetu kokioje nors situacijoje pasijunta nejaukiai.

Pats daugiau sužinokite apie naudojimąsi internetu
Jei jūs patys naudositės internetu, bus lengviau vaikams paaiškinti, kas yra tinkamas naudojimasis, galėsite jiems labiau padėti internete rasti naudingos medžiagos.

Naudokitės internetu kartu
Ieškokite vaikams tinkamų svetainių arba mokykitės rasti naudingos informacijos – planuokite kartu atostogų kelionę, naršykite mokomąsias svetaines, kurios padėtų atlikti jo (jos) mokyklines užduotis, arba ieškokite informacijos apie savo vaikų hobius ir pomėgius. Naršydami internete kartu, galite padėti jam (jai) nustatyti rastos informacijos vertę. Galite pažymėti patikusias svetaines, kad jas vėliau galėtumėte peržiūrėti vienu mygtuko paspaudimu.

Susitarkite su vaiku, kaip ir kada jis (ji) galės naudotis internetu
Gali būti naudinga susitarti su vaiku dėl interneto naudojimo laiko ir dėl to, kokias svetaines jis (ji) gali naršyti. Aptarkite tai ir priimkite sprendimą.

Daugiau informacijos
www.draugiskasinternetas.lt
Čia rasite patarimų kaip apsaugoti kompiuterį, kad dirbant internete kiltų kuo mažiau nesklandumų.