Internetas vaikams ir jaunuoliams suteikia nuostabią galimybę sužinoti naujų dalykų, bendrauti ir kurti. Nepaisant to, naudojantis internetu gresia tam tikri pavojai. Pavyzdžiui, internetas – tai atviras langas į pasaulį, kuris priklauso suaugusiesiems ir kuriame yra vaikams netinkamos medžiagos.

Kaip tėvai gali sumažinti tikimybę, kad vaikai susidurs su šiais pavojais? Paprasto atsakymo nėra – atsižvelgiant į vaiko amžių ir kompiuterinį raštingumą, pavojai gali skirtis.

Svarbiausia apsaugoti kompiuteryje esančią asmeninę informaciją, vadinasi, reikia saugoti kompiuterį nuo virusų ir naujinti programinę įrangą. Kalbant apie vaikus, duomenų saugumą galite pagerinti naudodami filtravimo parametrus ir turinio filtravimo parinktis, kurios yra siūlomos daugelyje programų.


Žinoma, svarbu, kad kompiuterio įranga veiktų tinkamai. Visgi vaikams ir jaunuoliams internetas pirmiausia yra socialinė aplinka, kur galima susitikti ne tik su draugais, bet ir su nepažįstamais žmonėmis. Internete jus gali užgauti, prie jūsų priekabiauti ar netgi jumis pasinaudoti. Manau, kad geriausia apsauga – pasikliauti sveiku protu. Svarbiausia – informuoti vaikus apie internete gresiančius pavojus, kad jie galėtų saugiai elgtis, ir būti pasirengusiems aptarti bet kokias problemas, su kuriomis jie gali susidurti naudodamiesi internetu.