«Internetinės diskusijos
      

 

Elektroninis paštas

El. paštas – populiarus būdas siųsti pranešimus internetu, tačiau svarbu jį naudoti atsargiai.

El. pašto dėžutės gaunamų laiškų aplanką gali užpildyti nepageidaujamas el. paštas arba el. pašto šiukšlės, kurios dažnai būna reklama, adresuota ne konkrečiai jums. Be to, kad su tokiais el. laiškais galite gauti virusų, nepageidaujamame el. pašte gali būti jauniems žmonėms nederamos medžiagos ar saitų.

Internete taip pat galimas priekabiavimas el. paštu, chuliganizmas arba persekiojimas.
Daugiau informacijos ieškokite Kibernetinis chuliganizmas.

Ką galite padaryti:


Įsigyti nepageidaujamo el. pašto filtrą
Rekomenduojame vaikui parūpinti el. pašto adresą iš interneto paslaugų teikėjo, kuris siūlo automatizuotą antivirusinę apsaugą ir el. pašto šiukšlių filtrą. Taip išvengsite didžiosios el. pašto šiukšlių dalies.

Leiskite tik žinomų siuntėjų el. laiškus
Tikriausiai pats saugiausias, nors kartu ir labai apribojantis, būdas naudotis el. paštu yra el. pašto parametrus nustatyti taip, kad jūsų vaikas gautų el. laiškus tik iš nurodytų adresų. Daugelyje el. pašto programų galima blokuoti pranešimus, siunčiamus iš tam tikrų el. pašto adresų.

Apsvarstykite galimybę susikurti anonimišką el. pašto adresą
El. pašto adresai paprastai kuriami tokia forma: vardas.pavardė@domenas.lt. Jūsų vardas ir pavardė yra asmeninė informacija, kurios neturėtumėte viešai atskleisti. Jei jūsų vaikas nori susirašinėti el. laiškais su internetiniais draugais, geriausia būtų naudoti tokį el. pašto adresą, kuriame nenurodomas jo (jos) vardas ir pavardė, pvz., slapyvardis01@domenas.lt. Rekomenduotina, kad į el. pašto adresą būtų įtraukti skaitmenys, nes taip adresą sunkiau „atspėti“, todėl sumažėja el. pašto šiukšlių. Nerekomenduotina internetiniuose pokalbių kambariuose naudoti vis tą patį slapyvardį. Be to, tokio el. pašto adreso lengviau atsisakyti, jei el. pašto dėžutė užpildoma el. pašto šiukšlėmis ir nepageidaujamais el. laiškais. Naudojant plačiajuostį ryšį, paprastai siūlomi keli el. pašto adresai.

Daugiau informacijos:
Bendrų patarimų kaip saugiau naudotis el. paštu ir apsisaugoti nuo nepageidaujamo el. pašto, skaitykite svetainėje http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/adult/veikite/spam.